Opel Müzesi’nde yeni temalı sanal turlar başladı

Genel, Gezilecek Yerler May 01, 2023 Yorum Yok

Opel Müzesi sanal çeşitlerine Konseptler ve Dizaynlar, Altın Altmışlar ve Touring Arabalar olmak üzere 3 yeni tema daha ekledi.

Böylelikle, 1899’dan 2000’lere kadar uzanan esaslı geçmişiyle marka, müzesinde toplamda 8 farklı temaya sahiplik ediyor.

Opel’in her Vakit ileri teknolojilere sahip arabalar ürettiğini belirten Opel Klasikleri’nden Mesul Yönetici Leif Rohwedder, “Opel, hisleri harekete geçiren arabalar geliştirmek için her Vakit geleceği esaslı geçmişiyle birleştiren bir marka oldu. Üç yeni sanal Periyot ile ziyaretçiler, artık Opel dünyasının derinliklerine inebiliyor. Böylelikle dizaynlar, spor arabalar ve ikon haline gelmiş klasik arabalar hakkında pek Fazla heyecan verici gerçeği ve hatta birtakım sırları öğrenebiliyorlar” formunda konuştu.

Konseptler ve Tasarımlar

Prototipler, konsept arabalar ve tasarım çalışmaları, her klasik araba koleksiyonuna renk katar. Opel’in de eşsiz ve yenilikçi araçlarının birden fazla hayatta kaldı. Örneğin, o vakitler “Strolch” kod ismi ile geliştirilen, Kadett ve Astra modellerinin atası sayılabilecek iki koltuklu 1938 Opel Kadett’in birebir kopyası bunlardan biri. Deneysel GT modeli de Yeniden bir efsane. Bu spor araba çalışması, 1965 Frankfurt Araba Fuarı IAA’da Fazla Aka bir heyecan yaratmıştı. Ayrıyeten bu model, Alman bir üreticinin birinci konsept arabası de oldu. Bu çeşitte öne çıkan bir öteki Değerli araç da karbon karoser ve martı kanat kapılara sahip 444 HP gücündeki Astra OPC X-treme ve GT X Experimental oldu. Alman marka, 2018 yılındaki büsbütün elektrikli SUV dizaynıyla ise günümüz Opel modellerinin Vizör ön yüzünü birinci Kez tanıtmıştı.

Touring Otomobiller

Sanal Touring Arabalar tipi ziyaretçilerin hislerini harekete geçiriyor ve adrenalini yükseltiyor. Opel, bunu esaslı bir geçmişe ve nihayet derece Varlıklı motorsporları mirasına sahip olmasıyla gerçekleştiriyor. Opel’in birinci yarış arabası 1899 üzere bir tarihte birinci olarak start çizgisinde göründü. Ralli arabaları dışında en güzel performans için optimize edilen touring arabaları de Opel’in kuvvetli istikametlerini ortaya koyuyor. Alman marka, geliştirdiği modeller ile birçok başarılı yarış efsanesine sahip durumda. Bu modellerden Opel Rekord C “Kara Dul” yahut 1989 yılından itibaren yarış pistlerinde hayranlarını heyecanlandıran Kadett GSi 16V DTM de öne çıkan örneklerden. Opel, 2000 yılından itibaren Özel olarak geliştirilen Astra V8 Coupé ile Alman Touring Car Masters’a girdi ve Çabucak ikinci sırayı aldı. Bunu, Nürburgring’deki efsanevi 24 Saat Yarışları üzere farklı yarışlar da izledi. Yüksek teknolojilerle donatılan Astra, 2003’te zafere ulaştı. Akabinde şampiyon araba, pist kirleri ve zafer törenindeki şampanya lekeleri de iç olmak üzere Özgün haliyle korundu.

Altın Altmışlar

Altın Altmışlar, biraz daha rahat lakin birebir derecede büyüleyici bir geçmişe sahip. Işıltılı krom kesimler, ak yanaklı lastikler ve Aka camlar, büyüleyici tasarım ruhunu gözler önüne seriyor. Bu çağın klasik arabaları ölümsüz hoşluğu ve ferdî özgürlüğü temsil ediyor. meşhur Woodstock Şenliği’nin 10 yıllık devrine damga vuran Opel ikonlarından biri de, aya iniş ve renkli televizyonun gündemini koruduğu günlerde, kısa tavanı ve uzun arka tasarımı ile öne çıkan, “Yarış Botu” olarak da anılan, 1962 Opel Rekord P2 Coupé idi. 1965 yılında Opel’in lüks Sınıf modellerine nihayet derece şık bir model daha eklendi. Alman üreticinin Eser gamındaki en Özel araç olan Diplomat V8 Coupe’yi, karoser üreticisi Karmann üretti. özel bir araç olması üretim adetlerine de yansıdı. 1967 yılına kadar yalnızca 347 adet üretildi. Birebir Yıl tanıtılan Rekord B de hem öncü “CIH” motoru itibariyle, hem de tercihini bu arabadan yana kullanan bireyler bakımından bir o kadar efsane bir araba oldu. Almanya’nın 1954 Dünya Kupası’nı kazanan futbol grubunun Teknik Yöneticisi Sepp Herberger de Opel Rekord B modelini tercih eden şahıslar ortasında yer aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir