Ölüp yeniden dirilen adam, “Kefenin içinde bunu yaşayacaksınız” diyerek korkunç detayı verdi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 16, 2022 Yorum Yok

İnsanoğlu, vefatla ilgili bütün ayrıntıları merak etmeye devam ediyor. ABD’deki New York Üniversitesi’nin önderliğinde yapılan araştırmada, kalp masajıyla hayata döndürülen 5 bireyden birinin vefata yakın tecrübe yaşadığı belirtildi.

Araştırmada, Birleşik Krallık ve ABD’deki hastanelerde Mayıs 2017-Mart 2020’de kalbi duran ve kalp masajıyla tekrar hayata döndürülen 567 bayan ve erkekten elde edilen datalar incelendi.

HER ŞEYİ ACISIZ FORMDA İZLEYEBİLECEKSİNİZ

Buna nazaran iştirakçilerin vücuttan kopma ve etrafta olup biteni Acı ve rahatsızlık yaşamadan gözlemlemenin yanı Dizi diğerlerine yönelik davranışlarını, niyetlerini ve kanılarını yine gözden geçirme üzere farklı tecrübeler yaşadığı bildirildi. ilim insanları çalışmada sadece iştirakçilerin tecrübelerini değil beyin dalgalarındaki değişimleri de kıymetlendirdi. Anlatımına başvurulan bireylerden biri ise, “Kefenin içindeyken dışarıda olup biten her şeyi acısızı halde izleyeceksiniz” diyerek duyanların tüylerini ürpertti.

BİRÇOK DOĞAL FRENLEME SİSTEM ETKİSİZ HALE GELECEK

Çalışmanın başındaki isimlerden Sam Parnia, şunları söyledi: Hatırlanan bu tecrübeler ve beyin dalgalarındaki değişimler vefata yakın tecrübe olarak tabi edilen olaya dair birinci işaretler olabilir. Bunları Aka çaplı bir araştırmada birinci Defa yakaladık. Sonuçlarımız, vefatın eşiğinde ve komada olan şahısların, eşsiz nitelikte şuurlu bir içsel tecrübe yaşadığı hakkında deliller sunuyor.

Parnia, fonksiyonları sonlanırken beyne ilişkin birçok doğal frenleme sisteminin de etkisiz hale geldiğine dikkat çekerek, “Bu lüsid tecrübeler, hasar almış ya da ölen bir beynin oynadığı oyunlar olarak görülemez. Bunlar vefatın eşiğindeyken ortaya çıkan eşsiz insan deneyimleri” dedi. Öte yandan araştırmacılar, “disinhibisyon” ismini verdikleri bu sürecin evrimsel açıdan şimdi nasıl bir fonksiyonu olduğunu bilmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir