Olaylı İzmir derbisi sonrası sokaklar karıştı! Bir taraftarı defalarca bıçakladılar

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

TFF 1. Lig’de Göztepe- Altay derbisinde alana giren bir taraftar, korner direğini yerinden sökerek Altay kalecisi şair Evrim Özenç’in başına vurdu. Yaşanan hamle sonrası kadrolar soyunma odasına gönderildi. Daha sonra maç tatil edildi.

KALECİNİN DURUMU İYİ

Sahaya giren Göztepeli taraftar, söktüğü korner direğiyle kaleci şair Evrim Özen’e saldırdı. Başından yaralanan kaleci hastaneye kaldırıldı. Kalecinin şuurunun Aleni olduğu bildirildi.

HER ŞEY İŞARET FİŞEĞİNİN ATILMASI İLE BAŞLADI

Karşılaşmada olaylar Altay tribününden Göztepe tribününe işaret fişeği fırlatılmasıyla başladı. Fişeğin bir taraftara isabet etmesi sonucu Şahıs ağır yaralandı. İşaret fişeğinin fırlatıldığı Lahza ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

BİR TARAFTAR TEKRAREN BIÇAKLANDI

Öte yandan stadyumda yaşanan gerginlik İzmir’de sokaklara taştı. Bir taraftar kendini müdafaaya çalışırken, 6-7 Sefer bıçaklandı. O anlar kameraya da yansıdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan olayları kınadı. Göztepe – Altay müsabakasında yaşanan olaylara ait soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, “Göztepe – Altay müsabakasıyla ilgili Gerekli süreçler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın isimli sürecinin de takipçisi olacağız” denildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir