Odunpazarı Belediyesi’nden kısa film atölyesi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 02, 2023 Yorum Yok

Odunpazarı Belediyesi, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde düzenlenen işlik çalışmaları devam ediyor.

Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi,  atölye çalışmalarına devam ediyor. Düzenlenen işlik çalışmaları ortasında Aka İlgi gören atölyelerden biri de kısa sinema atölyesi. Kısa sinema atölyesinde senaryodan kamera hareketlerine kadar birçok farklı husus başlığı ele alınıyor.

Yönetmenin ne anlatmak istediğine daha derinlemesine bakmayı sağlamak gayesiyle çalışmalar yapılıyor. “Bir kısa sinema nasıl yapılır?” başlığından yola çıkarak; Fikir üretme, senaryo, hikaye ve sinopsis Yazı evrelerinin anlatıldığı işlik çalışmasında ayrıyeten Temel ışık, ses ve kamera bilgileri de iştirakçilerle paylaşılıyor.

Atölye çalışmaları kapsamında nihayet olarak 2022 – 2023 devri kısa sinema atölyesi öğrencileri teorik eğitimin akabinde ödev olarak hazırladıkları birinci kısa sinema çekimlerini gerçekleştirdi.

Kısa sinema atölyesi öğrencileri Cazibe yeri olarak Odunpazarı Belediyesi çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmekte olan Sanatçı Hüsnü Dokak’ın ‘Mahrem’ isimli standını tercih etti.

Odunpazarı Belediyesi çağdaş Sanatlar Galerisinde gerçekleşen çekimlerde kısa sinema atölyesi öğrencileri, teorik eğitimde öğrendikleri bilgileri pratik olarak uygulama bahtını yakaladı.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir