Nüfus müdürlüğü cumartesi Aleni mı?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 04, 2022 Yorum Yok

Ülkemizde en ağır çalışan kurumlar ortasında nüfus müdürlükleri yer almaktadır. Vilayet yahut ilçelerde binlerce vatandaşın Müracaat ettiği nüfus müdürlükleri pek Fazla süreç gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlar Nüfus müdürlüklerinin hangi günler Aleni olduğu ve hangi saat aralıklarında süreç yaptığı merak ediliyor. İşte nüfus müdürlükleri çalışma saatleri…

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK MI?

Kamu kurumları hafta sonu hizmet vermemektedir. Yani nüfus müdürlükleri Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Nüfus müdürlüklerinden süreç yapmak isteyen bireyler hafta içi mesai saatleri içerisinde süreçlerini gerçekleştirebilir. Lakin kimi durumlarda nüfus müdürlükleri hayli kalabalıktır. Bilhassa seçim devrinde ikamet adresinin değiştirilmesi, kimlik değiştirilmesi yahut KPSS, YDS, YKS, DGS, ALES üzere İmtihan periyotlarında yeni kimlik başvurusu, öteki nüfus cüzdanı süreçleri nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır. Oluşan yoğunluğun azaltılması için nüfus müdürlükleri akşamları ya da hafta sonu Aleni olabilmektedir. Resmi tatil günlerinde ise nüfus müdürlükleri kapalı olan kurumlar ortasında yer almaktadır.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ BAYRAMDA AÇIK MI?

Nüfus müdürlükleri bayram günlerinde de hizmet vermemektedir. Hafta sonları haricinde Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, bayram arefeleri,1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz üzere resmi tatil günlerinde kapalıdır. Bunun dışında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri nüfus müdürlükleri üzerinden süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ NE Vakit ÇALIŞIR?

Nüfus müdürlükleri üzerinden süreç yapmak isteyen şahıslar birtakım Özel günler dış hafta içi süreçlerini gerçekleştirebilir. Nüfus müdürlükleri sabah 08:30’da açılırken akşam 17:00’de kapanmaktadır. Nüfus müdürlükleri saat 12:30 ile 13:30 ortasında da öğlen tatili yapmaktadır. Bu saatler içerisinde süreç yapamazsınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir