Muğla’da Kalinda Antik Kenti’nde Kurtarma Kazıları Başlıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 10, 2023 Yorum Yok

Muğla‘nın Dalaman ilçesindeki Kalinda Antik Kenti’nde, yapılan protokol kapsamında kurtarma hafriyatları gerçekleştirilecek.

Dalaman Belediyesi Toplantı Salonu’nda, Belediye Lideri Muhammet Karakuş ile Akdeniz Üniversitesi yazın Fakültesi Eski çağ Lisanları ve Kültürleri Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Haysiyet ortasında, Fethiye Müze Müdürlüğü tarafından başlatılan kurtarma kazısına ait protokol imzalandı.

Onur, yaptığı açıklamada, antik kentin, Dalaman’daki en Değerli tarihi alanlardan biri olduğunu, yürütülecek çalışmaların bölge tarihine Olumlu katkılar sağlayacağını lisana getirdi.

Kazılarla ilçenin bilinirliğinin daha da artacağını lisana getiren Karakuş ise çalışmaların Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeler genel Müdürlüğü müsaadesiyle Muğla Müze Müdürlüğü başkanlığında, Muğla Valiliği Yatırım İzleme Uyum Başkanlığı dayanağı ve Dalaman Belediyesinin sponsorluğunda yürütüleceğini kaydetti.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir