geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Miçotakis’ten tansiyonu artıracak sözler! Yine Türkiye’yi hedef alıp AB’den para yardımı istedi

Miçotakis’ten tansiyonu artıracak sözler! Yine Türkiye’yi hedef alıp AB’den para yardımı istedi

admin admin -
19 0

Erken genel seçime gidecek olan Yunanistan‘da halk, 21 Mayıs’ta sandık başında olacak. Seçim öncesinde çalışmalarını hızlandıran Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ise Alman Bild gazetesine açıklamalarda bulundu.

“GÖÇÜ SİLAH OLARAK KULLANAN BİRİNCİ diyar TÜRKİYE OLDU”

Göç akınıyla ilgili Türkiye’yi maksat Meydan Yunan önder, “Göreve geldikten 6 ay sonra Yunanistan’da yani Avrupa topraklarında organize bir Yasa dışı göçmen işgali ile karşı karşıya kaldık. Göçü jeopolitik gayelerle silah olarak kullanan birinci ülke Türkiye oldu. O sırada Avrupa Birliği’nin bütün liderliği Türkiye-Yunanistan sonuna geldi ve sonu savunurken bizi alkışladı.” dedi.

Miçotakis, Avrupa’nın izlediği göç siyasetinin “dış sonlarda duvarlar ve çitler olmadan işe yaramayacağına” inandığını belirtti.

AB’DEN Nakit İSTEDİ

Gazete, Yunanistan ile Türkiye ortasında Meriç Irmağı üzerinde halihazırda bir duvar bulunduğunu belirtirken, “Yunanistan bunu genişletmek istiyor ve Avrupa Birliği’nden sübvansiyon talep ediyor.” diye yazdı. Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Atina’nın duvarın inşası için Biricik başına ödeme yapmak zorunda kalmasının “adil olmadığını” savundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir