Mescid-i Aksa baskınlarının ardından Filistin’den dünyaya tepki: Batı ülkelerinin çifte standardını reddediyoruz

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 08, 2023 Yorum Yok

İsrail güçleri, hafta başında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemiş ve onlarca Filistinliyi gözaltına almıştı. Daha sonra da Filistin tarafından İsrail‘e yönelik Füze saldırısı olduğunu öne süren İsrail ordusu, işgal altındaki Gazze Şeridi’ne ve Lübnan’ın güneyine hava hücumları düzenlemiş ve bölgede gerginlik tırmanmıştı.

“ÇİFTE STANDARDI REDDEDİYORUZ”

Bölge yaşananlar ve servis edilen imajlar Aka telaş yaratırken, birçok ülkeden de peş peşe ileti yayınlanmıştı. Lakin Filistin Dışişleri Bakanlığı bir İzah yaparak bu duruma reaksiyon gösterdi. Yapılan açıklamada, “Filistin yansılarını kınamak için Çabuk ederken, işgalci devletin Mescid-i Aksa’daki ibadet edenlere ve inzivaya yönelik ihlallerini büsbütün görmezden gelen yahut utangaç bir formda atıfta bulunan Batılı ülkelerinin ve işgalci devletle cürüm ortaklarının uyguladığı ikili standardı reddediyoruz. Filistin’in hakları, o ülkelerin ve halklarının haklarından daha az değildir. İkili ve Fazla taraflı ilgilerimizin faydasına, bu konumun tekrarı durdurulmalıdır.” denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir