Mersin Yenişehir Belediyesi’nden Atatürk’e Özel Heykel Sergisi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 29, 2023 Yorum Yok

Mersin Yenişehir Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle ulu Şef Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve liderliğini husus Meydan yapıtlardan oluşan “1 Şef 1 Hayat” isimli heykel standını açtı. Sanatseverler, Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde kapılarını açan sergiyi, 22 Mayıs 2023 tarihine kadar gezebilecek.

Açıldığı günden bu yana birbirinden değerli stantları sanatseverlerle buluşturan Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi, heykel sanatkarı Mustafa Yüksel’in 29 adet tekli ve çoklu figürlerden oluşan “1 1 Şef 1 Hayat” standıyla ziyaretçilerini ağırlayacak. Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi Müşavere Heyeti Üyesi Veli Mert’in küratörlüğünü yaptığı stant, Atatürk’ün hayatına dair Değerli dönüm noktalarını içeren olayları ele Meydan kronolojik bir sıra sunuyor. Standın açılışına, Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit’in yanı Dizi CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, sanatçı Mustafa Yüksel ve Fazla sayıda sanatsever katıldı.

“SANATA VE SANATKARA DAYANAĞI çok ÖNEMSİYORUZ”

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde kurdukları iki Çağdaş sanat galerisinin kente sanatsal manada Kıymetli bir devinim sağladığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“2020 yılında açtığımız Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi ile Mersin’de kültür ve sanat alanında Aka bir farkındalık yarattık. Kısa müddette birbirinden değerli yüzlerce sanatkarın binlerce yapıtını Mersinlilerle buluşturduk. 10 binin üzerinde vatandaşımızın bu stantları gezme fırsatı yakaladı. Stantlarımıza okullardan seyahatler düzenleniyor. Binlerce öğrencimiz birinci defa bir sergiyi gezme bahtına sahip oldu. Bu Fazla değerli, çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımıza ilham vermek onların sanatla İç içe olmasını sağlamak istiyoruz. Galerilerimizde Mahallî sanatkarları da destekliyoruz. Açtığımız iki stant büsbütün Lokal sanatkarların yapıtlarından oluşmuştu. Sanata ve sanatkara takviyesi Fazla önemsiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir