Mercedes-Benz Kamyon Finansman hizmet vermeye başladı

Genel, Gezilecek Yerler Kas 06, 2022 Yorum Yok

Mercedes-Benz marka otobüs ve kamyon satın almak isteyenlerin finansal gereksinimlerine Cevap vermeyi hedefleyen Mercedes-Benz Kamyon Finansman, 2022 yılı prestijiyle hizmet vermeye başladı. Şirket, uzun vadeli ve bireye Özel finansman ekosistemi yanında sigorta hizmetleri de sunuyor.

Mercedes-Benz Kamyon Finansman ile ilgili ayrıntılar ve şirketin istikbal maksatları, 1 Kasım 2022 tarihinde düzenlenen toplantıda Mercedes-Benz Kamyon Finansman CEO’su Gökmen Onbulak ve Mercedes-Benz Türk İcra Şurası Lideri Süer Sülün’ün iştirakiyle aktarıldı.

Mercedes-Benz Kamyon Finansman CEO’su Gökmen Onbulak, “Daimler AG, kamyon ve otobüs Eser kümelerinin üretim, satış, satış sonrası ve finansal hizmetler ünitelerini bütün dünyada Daimler Truck AG çatısı altında yeni bir kurumsal Bina altında topladı. Tıpkı strateji paralelinde Türkiye’de Mercedes-Benz Kamyon Finansman ve Daimler Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Nisan 2022 tarihinde faaliyetlerine başladı. Bu 2 yeni firmanın Daimler Truck AG’nin iştiraki olan Daimler Truck Financial Services şirketine Üleş transferi 1 Ekim 2022 tarihi prestiji ile tamamlandı. Türkiye’de satılan her 2 Mercedes-Benz marka kamyonun 1’inin ve 10 otobüsün 7’sinin finansmanı Mercedes-Benz Kamyon Finansman tarafından yapılıyor. Mercedes-Benz Kamyon Finansman, Haziran 2022 prestijiyle etkin büyüklüğü açısından Türkiye’nin en Aka finansman şirketi pozisyonuna geldi” diye konuştu.

“Büyük yıldıza kuvvetli destek”

1 Nisan 2022 prestijiyle hizmet vermeye başlayan Mercedes-Benz Kamyon Finansman, Mercedes-Benz Türk’ün öncü olduğu kamyon ve otobüs pazarında “Büyük yıldıza kuvvetli destek” misyonuyla yola çıktı. Mercedes-Benz marka kamyon ve otobüs eserleri için müşterilerine Özel finansal tahliller sunan kuruluş, faal büyüklüğü açısından Türkiye’nin en Aka finansman şirketi pozisyonunda yer alıyor.

Gelecek amaçları de paylaşıldı

Düzenlenen toplantıda geleceğe dair amaçları de açıklanan Mercedes-Benz Kamyon Finansman, Mercedes-Benz Türk’ün satış sayılarında yakaladığı kuvvetli büyümeye verdiği takviyesi gelecekte de artırarak sürdürmeyi amaçlıyor. Mercedes-Benz Kamyon Finansman, Avrupa bölgesindeki ülkeler ortasında en başarılı finansman şirketi pozisyonunu muhafazayı da hedefliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir