Menzili uzayan Skywell ET5’e iki yeni donanım seçeneği!

Genel, Gezilecek Yerler Mar 06, 2023 Yorum Yok

Ulu Motor, Skywell’in uzatılmış menzil sunan ET5 Long Range Legend ve ET5 Long Range Exclusive ismindeki iki yeni donanım seçeneğini satışa sundu.

86 kwh’lık yüksek kapasiteli bataryası sayesinde, WLTP normlarına nazaran, Belde içinde 646 km’ye kadar menzil sunabilen ET5 Long Range Legend’ın anahtar teslimi fiyatı 1 milyon 499 bin TL’den, ET5 Long Range Exclusive’in anahtar teslimi fiyatı ise 1 milyon 899 bin TL’den başlıyor.

Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş

Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş yaptığı açıklamada, “Kısa müddette Türkiye pazarında kabul gören Skywell, 2022’nin Özellikle nihayet yarısında yaşanan küresel lojistik sorunlarına Karşın 1.150 adetlik teslimat adedine ulaştı. 2023 yılı amacımızı ise yeni model versiyonlarının da dayanağıyla, 2.500 adet olarak belirledik. Bilhassa nihayet birkaç aydır aralıksız sürdürdüğümüz sevkiyatlarımızla araç bulunabilirliği konusunda müşterilerimizi en kısa müddet içinde yeni arabalarıyla buluşturmak için çalışmalarımızı ağır bir formda sürdürüyoruz. Legend ve Exclusive donanım seçeneklerinde sunduğumuz uzatılmış menzilli Skywell ET5 Long Range ile elektrikli araçlardaki en Aka beklenti olan menzil konusunda, zati güzel olan kapasitemizi daha da üst bir düzeye taşıyarak var müşterilerimize yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Türkiye pazarında kısa müddette elde ettiğimiz muvaffakiyetin tesiriyle SKYWELL’in 15 ülkedeki distribütörlük ve idaresini ulu Motor bünyesine alırken Skywell Europe’un web sitesinin ve toplumsal medyasının da idaresini artık biz yapıyoruz. Türkiye çapında şu Lahza 12 adede ulaşan, Skyhouse ismini verdiğimiz satış, tecrübe ve tanıtım noktalarımızı 2023 sonunda 25 adedin üzerine çıkarma planlarımızı da hızlandırdık” dedi.

Uzatılmış menzil kapasitesiyle WLTP normlarına nazaran 646 km’ye Belde içinde varan yüksek menzil sunabilen Skywell ET5 Long Range, 85,96 kwh batarya kapasitesiyle öne çıkıyor. 150 kW gücündeki elektrikli SUV, 0-100 km/s hızlanmasını 9.6 saniyede tamamlıyor. ET5 Long Range Legend’ın AC şarj aygıtı gücü 6,6 kw olup 380V’lık süratli şarj istasyonlarında bataryaların yüzde 20’den yüzde 70 düzeyine dolumu ise yaklaşık 63 dakikada tamamlanıyor. Wallbox ile 220V elektrik akımındaki yavaş şarjlardaki tam batarya dolumu ise 14 saatte gerçekleşiyor. SKYWELL ET5 Long Range Exclusive’in ise AC şarj aygıtı gücü 11 kw olup 380V’lık süratli şarj istasyonlarında bataryaların yüzde 20’den yüzde 70 düzeyine dolumu yaklaşık 63 dakikada tamamlanıyor. Wallbox ile 220V elektrik akımındaki yavaş şarjlardaki tam batarya dolumu ise 8 saatte gerçekleşiyor.

Türkiye’ye birinci evrede Comfort, Comfort Plus, Premium Line ve Premium Plus olmak üzere 4 farklı donanım düzeyinde satılan Skywell ET5, yeni Long Range serisinde Legend ve Exclusive donanım paketleriyle ithal ediliyor. Kapsamlı standart donanımıyla dikkat çeken ET5 Long Range Legend’da, ABS, EBD/CBC, BA/EBA, ARS/TCS, ESC/DSC, DAB, PAB, SAB, CAB, HAC, AUTO HOLD, HDC, ön park radarı, arka park radarı, arka kamera, LED farlar, LED gündüz farları, panoramik açılır cam tavan, anahtardan dört cam kaldırma, elektrikli, ısıtmalı, otomatik katlanabilir Yan aynalar, 3 bölgeli otomatik klima ve 1 USB çıkışı üzere ekipman standart olarak sunuluyor. Skywell ET5 Long Range Exclusive’de bunlara ek olarak; ACC, Lazer farlar, fabrikasyon karartılmış camlar, metalik renkli tavan rayları, 128 çeşit ambiyans aydınlatması, ön ve geride LED tavan lambaları, PM 2.5 hava temizleme, 3 USB çıkışı, araç içi 220V Sıkıntı kaynağı, kablosuz telefon şarjı, kamp modu, parti modu, uyku modu ve V2L deşarj modu sunuluyor.

Akıllı İç mekan

Tüm bunlarla Bir arada ET5, araç bataryası için 8 Yıl yahut 150 bin kilometre garanti sunuyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir