Meksika’da 13 yaşındaki öğrenci, öğretmenini öldürdü! 5 kişiyi de yaraladı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 28, 2023 Yorum Yok

Meksika’nın en Aka kentlerinden biri olan Sao Paulo’da bulunan Thomazia Montoro okulunda bıçaklı hamle meydana geldi. Mahallî saatle 07.20 sıralarında okula gelen 13 yaşındaki öğrenci, 71 yaşındaki öğretmenini bıçaklayarak öldürdü.

3 ÖĞRETMEN VE 2 ÖĞRENCİ DE YARALI

Bıçaklı saldırgan daha sonra 3 öğretmeni ve 2 öğrenciyi de bıçakla yaraladı. Olayın akabinde saldırgan, eyalet polisi tarafından gözaltına alındı. Sao Paulo Eyalet Valisi Tarcisio de Freitas toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çabalarımızla yaralılara yardım etmeye ve ailelerin yanında olmaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

TEHDİT ETMİŞ

Olayın yaşandığı sınıfta bulunan bir öğrenci, bıçaklı saldırganın evvelki günlerde bir çocuk ile tartıştığını ve öğretmenin duruma müdahale ettiğini söyledi. Çocuk, saldırganın münakaşa sonrasında öğretmenin tutumuna sonlanarak tehditler savurduğunu da belirtti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ise, 13 yaşındaki saldırganın internetten silah kullanımını araştırdığı kaydedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir