Makyajlanan Mercedes-Benz B-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu

Genel, Gezilecek Yerler Mar 30, 2023 Yorum Yok

Mercedes-Benz’in kısa mühlet Evvel makyajladığı Sports Tourer modeli B-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu.

Güncellenen tasarım ile LED farlar ve radyatör ızgarası, cam alanlara yumuşak bir geçiş yaparak B-Serisi’ne dinamik bir Görüntü kazandırıyor. İki kesimli arka stop lambaları artık standart olarak LED teknolojisine sahip ve arttan bakıldığında genişlik algısını güçlendiriyor. Tıpkı vakitte aerodinamiği de düzgünleştiren arka camın Yan tarafındaki aero spoyler genişlik algısını ileri taşıyor. Aktüel B-Serisi standart Özel metalik renk seçeneği ile öne çıkıyor.

Teknolojik İç mekan

B-Serisi’nde kullanıcıları cümbüş ve bilgilendirme için 10,25 inç olmak üzere standart olarak sunulan çift ekran karşılıyor. İki adet 10,25 inç ekrana sahip isteğe bağlı versiyon ise havada süzülen Biricik bir geniş ekran hissi uyandırıyor. Karakteristik Mercedes-Benz tasarım ögesi olan üç yuvarlak türbin görünümlü havalandırma çıkışı, tayyare dizaynlarına gönderme yapıyor. Yine tasarlanan orta konsol, Siyah panel görünümüyle yeni B-Serisi’nin teknolojik istikametini ortaya koyuyor. Yeni jenerasyon direksiyon standart olarak napa deri ile sunuluyor.

İç yere yönelik renk ve materyal seçimleri ileri düzeyde şahsileştirmeye İmkan tanıyor. Sunulan Progressive donanım versiyonunda siyah, siyah/macchiato ve yeni siyah/adaçayı yeşili renklerini içeren palet ayrıcalıklı bir dünya sunuyor. Ayrıyeten Siyah yahut bahia kahverengisi cilt koltuklar da tercih edilebiliyor. Yıldız desenli yeni döşeme, İç yerde heyecan verici bir vurgu oluşturuyor.

Öte yandan Mercedes-Benz, Ambition 2039 stratejisi ile 2039 yılından itibaren yeni binek araba ve hafif ticari araç filolarının bütün değer zinciri ve Ömür döngülerinin net karbon nötr olarak sunulması amacını belirledi. Alınan tedbirlerden biri Geri dönüştürülen materyallerin kullanımı. Bu doğrultuda, B-Serisi’nin dizaynında kullanılan materyallerin bileşimi gözden geçirildi ve daha sürdürülebilir alternatifler için olasılıklar incelendi. Konforlu koltukların orta kısmında yüzde 100 Geri dönüştürülmüş materyalden yapılan kumaşlar bulunuyor. ARTICO/MICROCUT koltuklarda bu Oran koltuk yüzeyinde yüzde 65 ve altındaki gereçte yüzde 85’e kadar çıkıyor.

Daha da Güçlü donanım

Mercedes, Vakit Meydan şahsileştirme seçeneklerini kolaylaştırmak için donanım paketi mantığını bir Kez daha Kıymetli ölçüde değiştirdi. Yapılan bu değişiklikle Birlikte sıklıkla Birlikte sipariş edilen özellikler, artık gerçek tüketici davranışları kıymetlendirilerek ekipman paketlerinde toplanıyor. Ayrıyeten farklı işlevsel seçenekler de sunuluyor. Müşteriler; Beden rengi, döşeme, trim ve jant üzere seçeneklerle araçlarını daha Evvel de olduğu üzere kişiselleştirebiliyor.

Makyajlı B-Serisi’nin baz versiyonunda bile Varlıklı bir donanım düzeyi sunuluyor. Geri görüş kamerası, bilgi-eğlence ekranları, USB paketi ve napa deri direksiyon birinci bakışta göze çarpan donanımlar. Progressive donanım düzeyinden itibaren; MULTIBEAM LED teknolojili farlar, bel dayanaklı koltuk, Park Paketi, Ayna Paketi ve Easy Pack bagaj kapağı devreye giriyor.

Bilgi-Eğlence ve Dayanak sistemleri

B-Serisi’ndeki en yeni MBUX jenerasyonu için üç ekran tarzı tekrar tasarlanmış. Klasik bütün sürüş bilgilerini içeriyor, Sportif dinamik Çağ sayacıyla etkileyici bir görsellik sunuyor ve Kolay azaltılmış içerikleriyle sadelik getiriyor. Üç mod (Navigasyon, Takviye, Servis) ve yedi renk seçeneği kişiselleştirilebilen bütünsel ve estetik bir tecrübe yaratıyor. Merkezi ekran daha Evvel de olduğu üzere navigasyon, medya, telefon, araç üzere fonksiyonları sunuyor ve dokunmatik ekran olarak kullanılabiliyor.

Revize edilen telematik sistemi yeni tasarımı ve artan performansı ile etkiliyor. Kablosuz Apple Carplay yahut Android Auto üzerinden akıllı telefonlarla temas seçenekleri mevcut. Daha Çok irtibat için de ek bir USB-C irtibat noktası eklendi ve USB şarj gücü daha da artırılmış.

Hey Mercedes sesli asistanı, B-Serisi ile diyalog ve öğrenme konusunda daha da yetenekli hale geliyor. Örneğin, Hey Mercedes aktifleştirme sözleri olmadan da makul hareketler tetiklenebiliyor. MBUX sesli asistan araç işlevlerini açıklayabiliyor ve akıllı telefonunu bağlamak yahut birinci yardım çantasını aramak üzere takviye sağlıyor.

B-Serisi Emniyet yardımcıları açısından da güncellenmiş. Örneğin, Sürüş Takviye Paketinin güncellenmesiyle, Etkin Direksiyon Denetimi fonksiyonu kullanılarak Şeritte Kalma Yardımcısının denetimi kolaylaştırıldı. İsteğe bağlı Römork Hareket Yardımcısı, cazip araçtaki direksiyon açısını otomatik olarak ayarlayarak yeni B-Serisi ile Geri manevrayı daha inançlı ve rahat bir sürece dönüştürüyor.

Elektrikli sürüş

B-Serisi’nin motor seçenekleri de güncellendi ve elektrikli hale getirildi. Birinci devinim anı 48 voltluk entegre Sıkıntı kaynağı ve 14 HP/10 kW ek Sıkıntı ile destekleniyor. B-Serisi’ndeki yeni kayış tahrikli marş jeneratörü (RSG), konforu ve sürüş tecrübesini Kıymetli oranda düzgünleştiriyor. Çalıştırma anında klâsik tahlillere kıyasla daha az titreşim ve daha az ses üretiyor. Ayrıyeten süzülme fonksiyonu ile sabit süratte sürüş sırasında Samimi yanmalı motorun devreden çıkmasına İmkan tanıyor. RSG ayrıyeten fren ve sabit süratte süzülme sırasında güç Geri kazanımı sağlıyor ve 12 voltluk dahili sistemi ve 48 voltluk bataryayı besliyor. Elde edilen güç, Samimi yanmalı motoru destekleme ve hızlanma anında kullanılabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir