Lüleburgaz’da 19 Mayıs, Hayko Cepkin Konseriyle Kutlanacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 10, 2023 Yorum Yok

Lüleburgaz‘da 19 Mayıs, Hayko Cepkin konseriyle Kongre Meydanı’nda kutlanacak. Saat 21.00’de başlayacak konserle Lüleburgazlılar, 19 Mayıs coşkusunu daima Birlikte yaşayacak. Öte yandan, her Yıl olduğu üzere bu Yıl da 18 Mayıs akşamı on binler, ellerinde Türk bayraklarıyla ‘Bağımsızlık Yürüyüşü’ gerçekleştirecek.

Lüleburgaz Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Türkiye’nin sevilen rock müzik sanatkarı Hayko Cepkin konseriyle kutlayacak. Kongre Meydanı’nda saat 21.00’de gerçekleşecek konserde Lüleburgazlılar, 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşayacak.

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz kent Kurulu Gençlik Meclisi’yle Bir arada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı aktiflikleri kapsamında dolu dolu bir Faaliyet programı da hazırladı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin klâsik ‘Bağımsızlık Yürüyüşü’ bu Yıl da gerçekleştirilecek. 18 Mayıs akşamı saat 22.00’de Kongre Meydanı’nda toplanacak on binlerce Lüleburgazlı, ellerinde Türk bayraklarıyla Birlikte Edirne Bayırı’na marşlar eşliğinde yürüyecek.

Ayrıca 18 Mayıs akşamı ‘Bağımsızlık Yürüyüşü’ öncesinde Lüleburgaz’ın genç sanatkarlarından oluşan “Grup Kepir” ile “Kent Kurulu Gençlik Meclisi Küme Raf” konserleri gerçekleştirilecek. Genç kümelerin konserleri, Kongre Meydanı’nda saat 21.00’de başlayacak.

Öte yandan, Utku Çorbacı’nın direktörlüğünü yaptığı ‘Kuvayi Ulusala Destanı’ oyunu, 17 Mayıs’ta Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Cahit rençber Salonu’nda tekrar izleyiciyle buluşacak. Oyunu izlemek isteyen tiyatroseverler, ‘etkinlik.luleburgaz.bel.tr’ adresi üzerinden fiyatsız davetiyelerini alabilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir