Kuzey Ege’nin turizm cenneti Bozcaada ilçesinde 3 günlük tatil için doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 20, 2023 Yorum Yok

Kuzey Ege‘nin turizm cenneti Bozcaada ilçesinde 3 günlük tatil için doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı

Bozcaadalı turizmcilerden hafta sonu için tatilcilere rezervasyonsuz gelmeyin uyarısı

ÇANAKKALE – Çanakkale’nin şimal Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cuma günüyle birlikte birleşecek olan 3 günlük hafta sonu tatili için işletmeciler, adaya istikbal olan tatilcilerin rezervasyonsuz gelmemesini istedi. Ada’da konaklama tesislerinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

Havasıyla Ufak bir kasabayı yansıtan, dar sokaklarında farklı mimarideki eski Rum meskenleri, deniz eserleri restoranları, Türkiye’nin en düzgün korunmuş tarihi kalesi, bakir koyları, pak ve buz üzere denizi yanında, bir de İstanbul’a olan yakınlığı nedeniyle pek Fazla kişinin tercih nedeni olan turizm cenneti Bozcaada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle Cuma günüyle birleşecek olan 3 günlük tatilin gözdesi oldu. Başta İstanbullular olmak üzere Etraf vilayetlerden gelen tatilcilerin, tercihlerini şimal Ege’nin incisi Bozcaada’dan yana kullandı. 3 günlük hafta sonu tatili nedeniyle Bozcaada’daki konaklama tesislerinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

İşletmeciler, yaklaşık 4 bin 500 kapasitelik resmi konaklama kapasitesi bulunan resmi olmayan tesisler ile hafta sonu 20 bine kadar günlük tatilciyi ağırlaması beklenen şimal Ege’nin turizm cenneti Bozcaada’yı tercih edecek olan tatilcilerin rezervasyonsuz gelmemesini istedi.

Bozcaada’da konaklama işletmeciliği yapan Eray Sarıoğlu, “Kendi işletmem iç Bozcaada’daki konaklama tesislerinin hepsinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Lütfen Bozcaada’mıza istikbal olan konuklarımızın rezervasyonsuz bir formda gelmemelerini rica ediyoruz” dedi.

Bozcaada’da fırıncı Selahattin Çiçek, “Hafta sonu adamız ağır olacak. Bizde Bozcaada fırın olarak takımımızla adamıza istikbal olan tatilcilerimizin, müşterilerimizin hizmetinde olacağız. Herkese hoş bir hafta sonu diliyorum” diye konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde rezervasyonlarının dolduğunu belirten bir işletme müdürü ise, yüzde 100 bir doluluk oranı olduğunu belirterek, adaya istikbal olan tatilcilerin keyifli bir hafta sonu tatili geçirmelerini diledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mustafa Suiçmez – iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir