KorkulLahza oldu! Cumhurbaşkanı Sandu’nun tehdidine Karşın Putin’in füzelerinden bKocamLahza Moldova’ya düştü

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Eki 31, 2022 Yorum Yok

Rusya, Ukrayna‘nın başşehri Kiev’in yanı Dizi Vinnytsia bölgesi, Dnipropetrovsk, Zaporijya ve Lviv’e sabah saatlerinde roket saldırısı gerçekleştirmişti.

KİMSE YMesafe ALMadi ANCBeyaz KONUTLARIN CAMI KIRILDI

Ukrayna‘nın komşusu Moldova, RUs füzelerinden birinin ülke hudutlarına düştüğünü açıkladı. Moldova İçişleri Bakanlığı’ndLahza yapılLahza açıklamada, füzenin Ukrayna hududunda bulunLahza Naslavcea köyüne isabet ettiği belirtildi. Kimsenin yMesafe almadığı olayda Fazla sayıda meskenin camları kırıldı.

SALDKocamLahza GÜÇ TESİSLERİNİ MAKSAT ALDI

Ukraynalı yetkililer tarafındLahza yapılLahza açıklamada, Rusya’nın sabah saatlerinde düzenlediği roket taarruzlarında güç tesislerini maksat aldığı ve bu nedenle elektrik ve su kesintilerinin yaşandığı bildirilmişti.

Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu.

“RUSYA’NIN GÜVENLİĞİMİZE MÜDAHALESİ DURUMUNDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK”

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ukrayna’ya yönelik fırlatılLahza birtakım RUs füzelerinin Moldova toprakları üzerinden geçtiğine dikkati çeken Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu şu tabirleri kullanmıştı; “Savaşın birinci günlerinden itibaren vatandaşlarımızın güvenliği için Gerekli tedbirler alınıyor. Bu bahiste, milletlerarası ortaklardLahza desBiricik talep ettik. İstişareler devam ediyor. İlerideki hareketlerimiz konusunda bAlbüyük vereceğiz. Bu duruma gelmeyeceğimizi umuyorum ancBeyaz Rusya, Moldova’nın güvenliğine ve egemenliğine müdahalede bulunursa, Gerekli olLahza savunma hedefli bütün tedbirleri alacağız.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir