Kia EV6 GT dünyanın en iyi performans otomobili seçildi

Genel, Gezilecek Yerler Nis 08, 2023 Yorum Yok

2022’de Yılın Arabası seçilen Kia EV6, GT versiyonuyla dünyanın saygın araba mükafatları ortasında gösterilen ‘Dünya Araba Ödülleri’nde ‘Dünyanın En Âlâ Performans Otomobili’ mükafatına layık görüldü.

Kazananlar New York Milletlerarası Araba Fuarı’nda düzenlenen Ödül programında 32 ülkeden 100 otomotiv gazetecisinin oylarıyla belirlendi.

Oylamada yılda en az bin adet üretilen, genel karakteri performans odaklı olan ve iki ya da daha Çok pazarda (Avrupa, Çin, Amerika vb.) satışa sunulması gereken araçlar bedellendiriliyor.

Ödül hakkında konuşan Kia Corporation Lideri ve CEO’su Ho Sung Song, “Dünya Araba Mükafatları heyeti tarafından bu formda takdir edilmek Aka bir onur. Kia olarak, dünyanın önde gelen sürdürülebilir tahlil üreticisi olma yolunda ilerlerken, teknolojileri ve dizaynlarıyla müşterilere ilham veren araçlar yaratmak için her şeyi yapıyoruz. Bu nihayet itibarlı ödül, stratejimizin muvaffakiyetini daha da teyit ediyor.” dedi.

Kia’nın dönüşüm seyahati kapsamında üretilen birinci tam elektrikli arabalardan biri olan Kia EV6 GT, yenilikçi İç alanı, 3,5 saniyelik 0-100 km/saat hızlanma performansı, 260 km/saatlik azamî süratiyle öne çıkıyor. Birebir vakitte Kia’nın yeni marka ideolojisini yansıtan EV6 GT’nin tasarımı, hareketin insan gelişiminin temelinde olduğunu vurgulayıp, insanların yeni yerler görmesini, yeni ilgiler kurmasını ve yeni tecrübeler yaşamasını temeline alıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir