geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Karsan’dan İtalya’ya ilk e-ATAK teslimatı!

Karsan’dan İtalya’ya ilk e-ATAK teslimatı!

admin admin -
43 0

İtalya ile imzalanan Consip çerçeve mukavelesi kapsamında Karsan, Sicilya adasında bulunan Catania’dan aldığı 18 adetlik e-ATAK sipaşinin 11 adedini teslim etti.

2023 başında Karsan’ın teslim ettiği 11 adet e-ATAK, bölgede hizmete girdi. Kalan 7 adetlik e-ATAK’ları ise bu yılın ortasına kadar teslim edilecek.

Catania’nın birinci elektrikli otobüsleri Karsan’dan

Söz konusu 11 adet e-aracın, Karsan’ın İtalya‘ya teslim ettiği birinci e-ATAK’lar olduğuna dikkat çeken Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu otobüsler Catania’nın da birinci elektrikli otobüsleri oldu” dedi. Karsan’ın İtalya‘daki varlığını günden güne güçlendirdiğini söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, 2023 yılında İtalya‘nın en güneyinden en kuzeyine kadar dört bir yanında elektrikli Karsan otobüslerinin hizmet vereceğini vurguladı. Karsan’ın Avrupa’daki elektrikli toplu taşıma dönüşümündeki öncü rolüne dikkat çeken Okan Baş, ” İtalya‘da da toplu ulaşım dönüşümünde Karsan olarak en Değerli oyunculardan biriyiz” diye konuştu.

Karsan CEO’su Okan Baş

“Elektrikli midibüste maksat liderlik”

İtalya‘nın Karsan için en Kıymetli gaye pazarlardan birisi olduğunu vurgulayan Okan Baş, “Bu kapsamda İtalya merkezli Karsan Europe S.R. şirketimizle 2023 prestijiyle varlığımızı daha da güçlendirecek adımlar atıyoruz. Karsan e-ATAK ile Avrupa’da elektrikli midibüs segmentinin önderiyiz. Teslim edeceğimiz yeni siparişlerle Birlikte e-ATAK modelimizin, 2023 yılında da İtalya’da elektrikli midibüs segmentinin önderi olacağını öngörüyoruz. Öte yandan Avrupa’da 6 metreden 18 metreye kadar uzanan elektrikli Eser gamımız ile toplu ulaşımın her boyutta gereksinimine karşılık verebilen birinci ve Biricik Avrupa markasıyız” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir