Karsan’dan Endonezya’da stratejik iş birliği!

Genel, Gezilecek Yerler Oca 09, 2023 Yorum Yok

İleri teknolojili mobilite tahlilleri, değerli küresel Amel birlikleri ve aldığı memleketler arası ödüllerle dikkat çeken Karsan, dünyanın her noktasında Amel birliği çalışmalarına Hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak G20 doruğunun bir uzantısı olan ve 2022’de Bali’de düzenlenen B20 (Business 20) Tepesi’nde Endonezya’daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik olarak İhracat ve SKD tipi (yarı demonte) üretim basamaklarını da içeren Değerli bir işbirliğine imza atan Karsan, attığı stratejik adımla Yine öne çıkıyor. Karsan, Endonezya’daki elektrikli toplu taşıma ağı dönüşümünü desteklemek, bu pazara Müsait sağdan direksiyonlu elektrikli araç üretmek ve satmak üzere Endonezyalı esaslı Credo Group şirketi Schacmindo ile işbirliği için mutabakat mutabakatı imzaladı.

Endonezya’da toplu taşıma alanındaki elektrikli dönüşümle de ilgili açıklamalarda bulunan Karsan CEO’su Okan Baş, “Endonezya’nın ve Jakarta toplu ulaşım firması TransJakarta’nın 2030 yılına kadar toplu taşıma ağını elektrikli otobüslere geçirme maksatları doğrultusunda oluşabilecek fırsatlar için Karsan ve CREDO GROUP ortasında ortaklaşa bir proje başlattık. 2030’a kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen on binlerce araç ve milyar dolar büyüklüğündeki Jakarta kentinin elektrikli toplu taşıma dönüşümünün Aka kısmını bu Amel birliği doğrultusunda gerçekleştirme amacındayız. Jakarta yanında öbür Endonezya kentlerinden de bir bu kadar potansiyel bekliyoruz” dedi.

Okan Baş,” Ülkemizin ihracatına ve iki ülke ortasındaki Amel hacmine katkısı olacak bu Amel fırsatında 2 kademeli bir plan üzerinde ilerlemeyi Dilek ediyoruz. Öncelikle birinci araçların satışının Türkiye’de üretilen tamamlanmış araçlar ile yapılması planlanırken daha sonrasında ise SKD tipi (yarı demonte) bir üretim tesisi kurularak yüksek oranda Türkiye’de tamamlanmış sağdan direksiyonlu araçların Endonezya’da tamamlanması ve Etraf ülkelere satışta avantaj elde edilmesini amaçlıyoruz. şayet amaçlarımızı yerine getirebilirsek Karsan olarak bu coğrafyada da Türk otomotiv sanayisini muvaffakiyetle temsil edecek olmaktan dolayı Aka heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ürettiğimiz modeller ve teknolojilerle dünyanın dikkatini çekiyoruz”

Geliştirdikleri ve ürettikleri elektrikli modellerle dünyanın dikkatini çektiklerini vurgulayan Karsan CEO’su Okan Baş, “Çok yakın bir Vakit Evvel 12 metre elektrikli e-ATA modelimiz ile kazandığımız Sustainable Bus of The Year 2023 üzere itibarlı bir Ödül aslında Karsan olarak yaptığımız çalışmaların ne tarafta gerçek olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Avrupa ve şimal Amerika’da birincileri başararak şu anda Alelade gerçek bir rotada yolcu taşımakta olan Otonom e-ATAK modelimiz keza tıpkı halde dalın dikkatini toplamaya devam ediyor. nihayet 5 Yıl içinde, e-JEST ile başlayan, gerisinden e-ATAK, Otonom e-ATAK ve sonrasında da 10-12-18 metre e-ATA modellerimiz ile elektrikli mobilite dönüşümüne öncülük ettiğimiz Karsan Electric Evolution stratejimizle yesyeni bir lig de gayret etmeye başladık. Karsan olarak gerek geliştirip ürettiğimiz ileri teknolojili modellerimiz gerekse toplu ulaşımın elektrikli dönüşümünde oynadığımız öncü rol ile geleceğin mobilitesinde daima bir adım önde olmak için çalışıyoruz. Endonezya’daki Amel birliğinin hayata geçmesiyle Malezya’dan Filipinler’e, Vietnam’dan Singapur’a kadar bir Fazla farklı pazarı Karsan markalı elektrikli araçlarımızla tanıştırmayı amaçlıyoruz’ dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir