Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye’de ölenlerin sayısı 1782’ye yükseldi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 07, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılar Suriye‘de de tesirli oldu. zelzele Suriye‘nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka vilayetlerinde de şiddetli hissedildi ve Aka yıkımlara neden oldu. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

REJİMİN DENETİMİNDEKİ BÖLGEDE 812 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Esed rejiminin haber ajansı SANA’nın haberine nazaran, zelzelede Halep, Lazkiye, Hama ve Tartus vilayetlerinde rejim denetimindeki bölgelerde 812 şahıs hayatını kaybetti, 1449 şahıs yaralandı.

MUHALİFLERİN DENETİMİNDEKİ BÖLGEDE 970 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Suriye‘nin kuzeyinde muhaliflerin denetimindeki bölgelerde de Fazla sayıda yapı yıkıldı yahut hasar gördü. Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Sivil Savunma (Beyaz Baretliler), Lokal yetkililer, sıhhat kuruluşları ve Mahallî kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran, Suriye’nin İdlib ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Kolu harekatı bölgelerinde en az 970 şahıs öldü, 2 bin 300’den Çok şahıs yaralandı.

SURİYE’NİN KUZEYİ AFET BÖLGESİ duyuru EDİLDİ

Suriye muhalefetinin çatı kuruluşu SMDK de yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde zelzelenin vurduğu bölgeleri “afet bölgesi” ilan etti. Yapılan açıklamada, “Uluslararası topluma ve insani yardım kuruluşlarına, sarsıntının vurduğu bölgelerde yaşayan halkımıza acil yardımda bulunmaları konusunda Davet yapıyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir