geceturu.com | Nerede Ne Var

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Açık Hava Etkinlikleri
 4. »
 5. Japonya vize istiyor mu, Vize için gerekli evraklar neler? Japonya’da neler ünlüdür?

Japonya vize istiyor mu, Vize için gerekli evraklar neler? Japonya’da neler ünlüdür?

admin admin -
32 0

Kuzey Yarımküre ‘de Pasifik Okyanusu’nun batısında yer Meydan Kore, Çin ve Rusya ile komşu olan Japonya, her Yıl dünyadan bir Fazla turiste konut sahipliği yapıyor. Ülkemizden ‘de bir Fazla vatandaş Japonya‘nın esaslı tarihinin gezilecek yerlerini merak ediyor. Pekala, Japonya Vize istiyor mu? Vize için Gerekli evraklar neler? Japonya’da neler ünlüdür? Japonya’da gezilecek yerler neler? Ayrıntılar haberimizde…

JAPONYA VİZE İSTİYOR MU?

Türkiye ve Japonya ortasında her Yıl ağır bir seyirde karşılıklı seyahatler gerçekleşmektedir. Bilhassa tatil ve ticaret maksatlı ziyaretçiler iki ülke ortası seyahatler yapmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan bir kadro vize ve pasaport yükümlülükleri, Japonya ziyaretlerinde de geçerlidir. Ülkemizden Japonya’ya gidecek olan vatandaşların, yerine getirmesi gereken bir grup vize ve pasaport kuralları ise şunlardır;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Japonya ziyareti için pasaport, fotoğraf ve uygunluk evrakı ile vizesiz giriş yapabilirler. Fakat bu durum yalnızca 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir.90 günü aşan Japonya ziyaretleri için vize gerekmemektedir.

JAPONYA’YA GİTMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Japonya’ya vize almak için Amade bulundurulması gereken evraklar vardır. Bu evraklar şu haldedir:

 • Pasaport
 • 1 adet fotoğraf
 • Uygunluk belgesi
 • Taahhütname fotokopisi (Japonya’da ilişkili olunan kurumlar; Talebe ise eğitim kurumundan, Amel ziyareti için çalışılan şirketten, aile vizesi için eşin çalıştığı şirket)
 • Seyahat sıhhat sigortası (Opsiyonel)

JAPONYADA NELER ÜNLÜDÜR?

 • Dünyanın En Hoş Kentlerinden Bir Tanesi: Tokyo.
 • Lezzeti Kendiden Aka Sushi.
 • Geleneksel Japon Sporu Sumo Güreşi.
 • Kısa Ömürlü Hoşluk: Sakura.
 • Acısı Hala Taze Olan Hiroşima Felaketi.
 • Japonya’nın Mükemmel Teknolojileri.
 • Hayranı Çok: Anime.

JAPONYADA GEZİLECEK YERLER NELER?

TOKYO / MEIJI TAPINAĞI

70 hektarlık orman alanı içerisinde bulunan Meiji Tapınağı, İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Shoken’in ilahlaştırılan ruhlarına adanmış bir Şinto tapınağıdır. 1915’te üretimine başlanan ve 1920 yılında tamamlanan yüzyıllık mabet tipik bir imparatorluk tapınağıdır. Klâsik Japon Nagare-zukuri mimari usulüyle oluşturulan tapınağın üretiminde bakır kullanılmıştır. Özgün yapı II. Dünya Savaşı esnasında gerçekleşen hava hücumlarında tahribata uğramıştır. Tapınak 1958 yılında aslına Müsait olarak restore edilerek tekrar ziyarete açılmıştır.

TOKYO / SENSO-JI TAPINAĞI
628 yılında yapılmış ve Tokyo’da bulunan en eski Budist tapınağıdır. Efsaneye nazaran iki balıkçı kardeş balık avlarken, ağlarına, kutsal kabul edilen Kannon Heykeli takılır. Heykeli burada bulunan meskenlerinde saklarlar. Birebir yere daha sonra Sensoji Tapınağı yapılır. Kannon, budistler tarafından Acıma tanrıçası olarak biliniyor. Hastaları güzelleştirdiğine ve yardım dileyen herkesin sesini duyabildiğine inanılıyor. Bodhisattva Kannon’a adanan Tapınak her Yıl Çehre binlerce insanın katıldığı kentin en tanınan şenliği ‘Sanja Matsuri’ye mesken sahipliği yapıyor ve yılda 30 milyon ziyaretçi çekiyor.

TOKYO / TOKYO Ulusal MÜZESİ

1872’de kurulan ve ülkenin birinci ve en Aka sanat müzesi olarak biliniyor. Müze, Japon sanat yapıtlarının yanı Dizi Asya’nın arkeolojik koleksiyonlarına da mesken sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 110 bin objenin sergilendiği müze Viyana, Paris üzere Avrupa’nın Değerli merkezlerinde bulunan müzelere süreksiz stantlar için Çeşitli koleksiyonlar göndermektedir. Tokyo Ueno Parkı içinde yer Meydan müzede metal araç gereçler, kılıçlar, heykel ve çizimler sergileniyor.

TOKYO / UENO PARK

Tokyo’nun Ueno bölgesinde geniş bir halk parkıdır. Bu park evvelden Kan’ei-ji Tapınağına ilişkin topraklarda 1873 yılında kurulmuştur. Japonya’nın birinci parklarından biri olarak bilinen bölge kiraz ağaçları ile kaplıdır. Bahar aylarında pespembe açan çiçekleriyle rengarenk imgeler oluşturan park, Japonya’nın en tanınan yerlerindendir.

OSAKA / OSAKA KALESİ

Japonya’nın ve Osaka’nın tarihi yerlerinden biri olan Bina dünyaca ünlüdür. Azuchi-Momoyama devrinde Japonya’nın birleşmesinde değeri rol oynayan kale General Toyotomi Hideyoshi tarafından 1583 yılında inşa ettirilmiştir. anne kulesiyle birlikte yaklaşık 1 kilometrekarelik alanı kapsayan kale 58 metre yüksekliğe sahiptir. 1583 ve 1868 yılları ortasında etkin olarak kullanılan kale Kıymetli çekişmelere sahne olmuştur. 1614 yılında Toyotomi güçlerinin yaklaşık 200 bin Benlik Tokugawa ordusuna geçit vermediği savaşla tanınan kale kentin simge yapısıdır.

NARA / TODAIJI TAPINAĞI

M.S. 8. yüzyılda kurulmuş olan bu tapınak, dünyadaki en Aka tahta Bina olan The Great Buddha Hall’da yer alan, dünyanın en Aka bronz Buda heykeline konut sahipliği yapmaktadır. Tapınağın tamamı UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır. Tapınağın etrafında Nara geyiklerini de görebilirsiniz. Tapınağın tahta kısımlarının birçok 1000’i aşkın yıllıktır. Tapınakta daha Evvel çıkan yangından ve yıllar boyunca birçok Defa restore edilmesi gerektiğinden ötürü, tapınağın boyutu birinci haline kıyasla bir ölçü küçülmüştür.

HIROŞİMA / HİROŞİMA BARIŞ ANITI

Atom Bombası Kubbesi ismiyle da anılan anıt, 1945 yılında II. Dünya Savaşı’nın devam ettiği periyotlarda Amerika’nın Japonya’nın Hiroşima kentine attığı atom bombası sonucunda hayatını kaybedenler anısına inşa edilmiştir. Anıt 1996’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

NAGOYA / FUJİ DAĞI

3,776 metre yüksekliğe sahip Fuji Dağı, Japonya’nın en yüksek dağıdır. Japonya’nın efsanevi Fuji Dağı etkin bir volkanik dağdır. Uç noktalarında yılın her periyodunda kalıcı karlar bulunmaktadır. En nihayet 300 Yıl öncevolkanik devinim gösteren dağ, 2013 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine iç edilmiştir. Japon halkı tarafından kutsal kabul edilen Fuji Dağı etrafındaki göller ve yeşil alanlarla Japonya’nın turistik yerlerinden birine dönüşmüştür.

HIMEJI / HIMEJI KALESİ

Adını bulunduğu Japonya’nın Himeji kentinden Meydan tarihi kale kentin Yargıç doruklarından birine 1346 yılında inşa edilmiştir. 46 metre yüksekliğe sahiptir. 83 yapı kompleksini içeren Himeji Kalesi, Japon kale mimarisinin en harika örneği olarak bilinmektedir. 1600’lü yılların başında kale tekrar inşa edilmiş ve yaklaşık 400 yıldır, 2. Dünya Savaşı ve doğal afetlerden hiçbir hasar almadan korunmuştur. 1993 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir