İzmit Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri Tamamlandı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 08, 2023 Yorum Yok

İzmit Belediyesi’nin, tabiatın uyanışını ve baharın gelişini temsil eden Hıdırellez‘i kutlamak için düzenlediği şenlik, üçüncü gününde Balören Mahallesi’nde tamamlandı. İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, “14 Mayıs sonrası daha hoş bayramları siz değerli canların coşkusuyla kutlamak nasip olsun” dedi.

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Klasik Hıdırellez Şenlikleri, Balören Köyü’nde coşkuyla kutlandı. Şenlik, Makbule Oral’ın konseri ile başladı. Şahkulu Sultan Vakfı Semah Topluluğu ve Maltepe Cemevi Semah Topluluğu’nun semah hizmetinin akabinde lokma duası yapıldı, vatandaşlara lokma dağıtıldı. Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan’ın konseri ile coşku doruğa ulaştı.

Şenliğin nihayet gün programının açılış konuşmasını yapan reis Hürriyet, şunları lisana getirdi:

“HIDIRELLEZ KARDEŞLİKTİR, BARIŞTIR, HUZURDUR”

“Baharı birlikte karşılamak bizim için sahiden Fazla değerli. Baharı getiren Tüm canlara selam olsun. Cumhuriyet’in, Kuvayı Milliye’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli evlatları, selam olsun hepinize. Hıdırellez kardeşliktir, barıştır ve müsamahadır. Hıdırellez, uyanıştır, rahmettir ve cemrenin tabiata sevdasıdır. Bu hoş günlerde hepinizin hanesine huzur ve bolluk diliyorum.

“14 MAYIS SONRASI DAHA HOŞ BAYRAMLARI KUTLAMAK NASİP OLSUN”

Sesiyle, nefesiyle, deyişleriyle bizlerle Birlikte olacak değerli sanatkarlarımıza Fazla teşekkür ediyorum. Hayatımıza sıhhat, sevinç, keyif, huzur, Sevinç ve rahmetin güzeli, hoş ülkemize her şeyin en yeterlisi gelsin. Tüm yuvalarımızda Rahmet ve bolluk olsun. Benim sizler için duam bu olsun değerli canlar. 14 Mayıs sonrası daha hoş bayramları siz değerli canların coşkusuyla kutlamak nasip olsun.

“3 FİDANIN ACISINI YAŞIYORUZ”

Mayıs ayında her ne kadar Hıdırellez coşkusunu yaşasak da bir yandan da hüzün yaşıyoruz. 3 fidanın anısını, acısını yaşıyoruz. 3 fidanımıza; Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’a Tüm canlardan selam olsun. Tam Müstakil Türkiye için onları şükranla selamlıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir