İzmir savaş alanına döndü! Göztepe-Altay taraftarlarının kavgası sokağa taştı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

İzmir‘de Göztepe- Altay derbisinde statta çıkan olaylar sokaklara taştı. Göztepeli bir taraftarın rakip tribünden atılan işaret fişeğiyle yaralanmasının akabinde Altay‘ın kalecisi şair Evrim Özen’e korner direğiyle saldırıldı.

İKİSİ DE HASTANEDE

Yüzünden ve bedeninin sol yanından ağır yaralanan taraftar ameliyata alındı. Başına vuruş Meydan kalecinin de şuuru açık, hastanede Denetim altında.

SOKAKLARA TAŞTI

Sahada ve tribünde yaşanan olaylar sokaklara taştı. İzmir sokakları adeta Cenk alanına döndü. Vatandaşlar olup bitenleri dehşet içinde izledi. güvenlik güçleri maç sonunda arbede yaşanan taraftarları dağıtırken, kent genelinde ağır Emniyet tedbiri alındı.

OLAYLAR NASIL BAŞLADI?

Altay tribünlerinden Göztepe tribünlerine fişek atıldı. Göztepeli birkaç taraftar yaralandı. Alana iki ambulans girdi. Bir Göztepeli taraftar alana girip korner direğini söktü ve Altay kalecisi şair Evrim Özen’e vurdu. Başından yaralanan şair hastaneye kaldırıldı. Ekipler soyunma odasına gönderildi. Türkiye Futbol Federasyonu müsabakayı tatil etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir