İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu-HDP görüşmesiyle ilgili açıklama: Asla taviz vermeyeceğiz

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 20, 2023 Yorum Yok

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün HDP Eş genel Liderleri Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile yaptığı görüşmeye değindi.

İYİ PARTİ’DEN GÖRÜŞMEYE AİT BİRİNCİ YORUM

Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de kümesi olan bir partiyi cumhurbaşkanı adayı olarak ziyaret ettiğini lisana getiren Kuvvetli, “Biz bu mevzuyla ilgili görüşlerimizi daha Evvel açıklamıştık. Bu ihtimamdan asla Ödün vermeyeceğiz. Bunu milletimize taahhüt ediyoruz. DÜZGÜN Parti milletimizin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak yegane çimentodur. Bu fonksiyonunu ebediyen sürdürecektir” diye konuştu.

“ADAY ADAYLIĞI MÜRACAATLARI GİTTİKÇE ARTIYOR”

Öte yandan Kuvvetli, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimiyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini bildirerek ÂLÂ Parti’ye Namzet adaylığı müracaatlarının anbean arttığını söyledi. Farklı vilayetlere yerleştirilen depremzedelerin bulundukları yerde başka bir sandık konularak oy kullanmalarının arayışı içerisinde olduklarını belirten Şiddetli, “Partimizin bu istikametteki başvurusu YSK tarafından kanun gerekiyor gerekçesiyle reddedildi. Biz de bunun üzerine nasıl bir kanun değişikliği yapabileceğimizi Beyaz Parti ve CHP kümeleriyle bir ortaya gelerek TBMM’ye taşımanın gayretinde olduk. Lakin şu anne kadar bir tahlile varabilmiş değiliz” dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti önderi Meral Akşener katıldığı bir canlı yayında HDP’nin 6’lı Masa’da olmadığını vurgulayarak “O masada tekraren argüman edildiği üzere, HDP yok. Mithat Hoca’nın söylediğine nazaran kendileri de ikrar ediyor. Vakit vakit HDP yöneticilerinden farklı telaffuzlar oldu. Ben o telaffuzların her birini bu ucube sistem ateşine odun atmaktır dedim. Bu sağduyunun devam etmesi ve derinleşmesi gerekiyor” tabirlerini kullanmıştı.

“CHP, HDP İLE GÖRÜŞEBİLİR lakin TALEPLERİNİ MASAYA GETİREMEZ”

Kılıçdaroğlu’nun HDP ile mümkün görüşmesini hürmetle karşılayacağını belirten Akşener, “Bakanlık üzere alışveriş olması Mümkün değil. Diyalog Öbür bir şeydir, CHP diyebilir, anlayışla karşılardım. ‘Sizin oy oranınızla HDP’nin oyu farklı haydi size güle güle’ deselerdi o masadan kalkardık. Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir bu net ancak HDP’nin taleplerini bizim olduğumuz masaya asla getiremez” demişti.

Kaynak: AA / siyaset

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir