İstanbul’da yarın okullar tatil mi? 10 Ocak İstanbul’da okullar tatil mi? Yarın okullar tatil mi, okul var mı?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 11, 2023 Yorum Yok

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul’da okullar tatil oldu mu milyonlarca öğrenci, veli ve Muallim tarafından takip ediliyor. Van’da birtakım ilçelerde Üzücü hava şartları nedeniyle okullar tatil edilmişti. Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren yağış ve fırtınanın Güçlü olması öngörülüyor. Bu gelişmenin akabinde Yarın İstanbul’da okullar tatil mi? Okullar tatil mi edildi, Okul Mevcut mı yok mu? Soruları gündeme taşındı. İşte, İstanbul’da okullar tatil mi nihayet gelişmeler haberimizde…

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Van’da hafta sonu muhakkak aralıklarla yağan ve dün akşam saatlerinden itibaren tesirini arttıran kar yağışı nedeniyle, kentin yüksek kesitlerde kar kalınlığı 45 santimetreye ulaştı. kent merkezinde hayatı Olumsuz etkileyen yağıştan Dolayı kırsal kesimde yollar kapandı, uçaklar rötar yaptı. Van Valiliği 3 ilçede taşıma kapsamındaki okulların bugün için tatil edildiğini duyurdu. Megakent İstanbul’da ise Meteoroloji’nin hava durumu raporuna nazaran Marmara Bölgesi’ne yarından itibaren yağış ve fırtınanın Güçlü olması öngörülüyor. Yetkililer vatandaşları; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması konusunda uyardı. İstanbul’da okulların tatil olacağı ile ilgili şimdi yapılmış resmi bir İzah bulunmamakla birlikte, gelişmeler epeyce haberimizde yer alacaktır.

VAN’DA OKULLAR KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TATİL EDİLMİŞTİ

Van Valiliği de İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde taşıma kapsamındaki okulların bugün için tatil edildiğini duyurmuştu. Taşıma dışı kapsamında kalan öğrenciler ise kar yağışının altında okula gitti.

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere nazaran yarın Marmara’nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) beklenen rüzgarın, Güney taraflardan Güçlü ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) formunda eseceği bildirildi.

Yetkililer, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması konusunda uyardı.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü, Marmara, Ege, Orta ve batı Akdeniz ile Birlikte batı Karadeniz ile dahil Anadolu’nun kuzeybatı ve güneybatısında da yağış görülecek. Yağışlar yüksek kesitlerde kar, kalan bölümlerde yağmur, Eskişehir, Uşak, Kütahya, Aydın, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Afyonkarahisar ve Mersin’de is Güçlü olacak. Rüzgarın, Ege’nin güneyinde, Akdeniz ve batı Karadeniz’in İç kısımlarında güneyli istikametlerden (40-60 km/sa) Güçlü esmesi bekleniyor.

Perşembe günü, Ege’nin Güney kıyıları, Orta ve batı Akdeniz, batı Karadeniz ile dahil Anadolu’nun kuzeybatı ile güneybatısında yağış görülecek. Yağışlar yüksek kısımlarda kar halinde olacak. Kalan kesitlerin kesimli ve Fazla bulutlu olması bekleniyor.

Cuma günü, yağışların yurdun batı kesitlerinde tesirli olmaya devam etmesi bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklık kıymetleri, Ankara’da 9, İstanbul’da 14, Samsun’da 15, Diyarbakır’da 10, İzmir’de 15, Erzurum’da 5 dereceye kadar yükselecek. Gece en düşük sıcaklık kıymetleri ise Erzurum’da -10, Ankara’da -2, İstanbul’da 6, Samsun’da 4, Diyarbakır’da -5, İzmir’de 6 derece civarında seyredecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir