geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. İlk kez katıldıkları halk oyunları yarışmalarında tarih yazdılar

İlk kez katıldıkları halk oyunları yarışmalarında tarih yazdılar

admin admin -
10 0

İlk Sefer katıldıkları Kamu oyunları müsabakalarında tarih yazdılar

İlk yılında iki kolda Türkiye finallerine giden Biricik okul

KOCAELİ Gençlik Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Okul Sporları Kamu Oyunları’nda bölge finallerine Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi damgasını vurdu. Rize ve Artvin yörelerine ilişkin oyunlarda iki kısımda da Türkiye ikincisi olan öğrenciler, birinci Defa katıldıkları yarışta bu alanda bir birincisi gerçekleştirdi.

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları Kamu Oyunları’nda Marmara Bölgesi için Bolu’da yapılan bölge finallerinde Kocaeli’yi iki kolda Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi temsil etti. 26-28 Nisan tarihlerinde Bolu’da yapılan Kamu Oyunları Bölge finallerine Düzenlemeli Rize yöresi ve Otantik Artvin yöresinde iki kısımda katılan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi kuvvetli rakipleri ile karşı karşıya geldi. Finallerde Servetiye Cephesi iki kolda da Türkiye Finallerine kalarak adeta müsabakalara damgasını vurdu. Öğrenciler; İstanbul, Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Edirne, Bursa, Sakarya vilayetlerinin de yer aldığı müsabakalarda Türkiye derecesi elde etmeyi başardı. Artvin Otantik kolunda 88 tam puan Meydan okul, Rize Düzenlemeli kolunda ise 87.60 puan alarak rakiplerini geride bıraktı. Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi, 27-28 Mayıs tarihlerinde Zonguldak’ta yapılacak Türkiye finallerinde Marmara Bölgesi’ni ve Kocaeli’yi temsil edecek.

“Yıllardır özveriyle Kamu oyunları çalıştırıyorum”

Yıllardır yapılan çalışmaların meyvesini vermesinden memnuniyet duyduğunu Anlatım eden Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi Müzik ve Kamu Oyunları öğretmeni Bülent Uludaş, “Yıllardır özveriyle Kamu oyunları çalıştırıyorum. Bu türlü hoş bir okulda, bu türlü hoş bir takımla, bu türlü hoş öğrencilerle bu türlü hoş başarılara imza atmak bizler için gurur verici. Bilhassa Okul müdürümüzün Aka takviyesi olmasa bu muvaffakiyetler gelmezdi. Ona çokça teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün öğretmenlerimizi, asistanlarımızı kutlama ediyorum. Çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayıp takviye veren okuldaki Muallim arkadaşlarıma, Okul yönetimimize, büyükşehir belediyemize, ilçe ulusal eğitim müdürlüğümüze teşekkürü borç bilirim. En Aka destekçimiz velilerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimi canı yürekten kutluyorum” dedi.

“İlk defa katıldığımız yarışların birinci yılında iki kısımda Türkiye finallerine giden Biricik okuluz”

İlk defa katılmalarına Karşın Fazla başarılı olduklarını belirten Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Musa Kurt ise “Gurur verici bir muvaffakiyet yaşadık. Okulumuz yeni, çiçeği burnunda bir Okul ve birinci sefer katıldığımız Kamu oyunları müsabakalarında birinci yılında iki kolda Türkiye Finallerine giden Biricik okuluz. Bu Aka başarıda öğrencilerimizin disiplinli ve Fazla uğraşlı çalışmaları, öğretmenlerimizin özverisi, gece gündüz tatil demeden çalışmaları Aka rol oynadı. Kamu oyunlarına ilginin okullarda artması ve desteklenmesi gerekir. Biz okulun yalnızca test çözülen, ders anlatılan bir yer olmadığını, bu Cin aktifliklerin öğrencilerin akademik muvaffakiyetini düşürmediğini tersine daha da arttırdığını Deneme ettik okulumuzda. Bu hususta bütün öğretmenlerimizle Birlikte bir grup ruhuyla devinim ediyoruz. Biz yalnızca akademik başarıda değil, kültürel, sanatsal ve sportif bütün alanlarda varız. Okulumuzu canlı bir organizma olarak öğrencilerimizin Mesut olduğu bir yer haline gelmesi için çabalıyoruz. Kamu oyunları takımımız yalnızca Yurt içinde değil memleketler arası dans şenliklerinde de iki yıldır bu performanslarını sergiliyor. Bu başarıda emeği olan bütün öğretmenlerimi kutluyor, öğrencilerimizi kutlama ediyorum. Her Vakit en Aka destekçimiz velilerimize, ilçe ulusal eğitim müdürlüğümüze, İzmit Belediyemize, Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cihan Atik – Kültür Sanat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir