Hastanede skandal görüntüler! Vicdansız hemşirelerin felçli hastaya yapmadığı kalmadı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Tokat‘ta aktiflik gösteren Özel bir hastanede yaklaşık 5 ay Evvel çekilen hastaya yönelik şiddet manzaraları gündeme bomba üzere düştü. Hasta yakınları tarafından tesadüfen çekilen imajlarda iki ağır bakım hemşir ve hemşiresi şuuru yerinde olmayan felçli bir hastaya şiddet uygularken görüntülendi.

BOĞAZINI SIKIP, PARMAKLARIYLA GÖZÜNE BASTIRDILAR

HASTA YAKINLARI TESADÜFEN ÇEKTİ

Tokat‘ta aktiflik gösteren Özel bir hastanede 6 Temmuz tarihinde yaşanan olayda, Fransa’da yaşayan M.A. tatil için geldiği Tokat

İŞTEN ÇIKARILDILAR

Tedavisi devam eden M.A’ya uğradığı şiddet uzun mühlet söylenmedi. M.A. güzelleşmeye başlayınca yakınları tarafından manzaralar kendisine izletildi. M.A. soluğu Tokat Cumhuriyet Savcılığında aldı. Lakin şikayeti üzerinde “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek Geri çevrildi. Bu Defa sıhhat Bakanlığına şikayette bulunarak Tokat Cumhuriyet Savcılığına yeni bir cürüm duyurusunda daha bulundu. Bu sırada hastane yetkilileri iki çalışanı işten çıkarttı.

“GÖZÜMÜ ÇIKARMAYA ÇALIŞTI”

Tokat’ta yetkili merciler olayı Sır üzere gizlese de İHA mağdur M.A’ya ulaşmayı başardı. M.A. yaptığı açıklamada, olayın üzeri kapatılmak istense de tüzel haklarını sonuna kadar aramakta kararlı olduğunu söyledi. M.A. yaptığı açıklamada, “Felç geçirdim. Ambulansla Devlet Hastanesine geldim. 3 gün kaldım daha sonra Medicalpark Hastanesi’ne sevk ettiler. Orada da 13 gün kaldım. Şiddet gördüm. Yaşadıklarımı manzaraları izledikten sonra öğrendim. Kendime geldikten sonra izledim imgeleri. Psikolojim bozuldu. Şikayetçi oldum lakin bir şey çıkmadı. Takipsizlik kararı var. kanıt yok denildi. Davayı düşürdüler. Hukuk uğraşımı sürdüreceğim. Ne gerekiyorsa o yapılsın. Bir bayan geldi bana Kötü davrandı bağırdı çağırdı. Daha sonra hemşir geldi. Oda ağzıma bastı. Boğmaya çalıştı. Gözümü çıkarmaya çalıştı. Baldırıma devamlı vuruş atıldı. Ameliyattan Evvel baldırım simsiyah olmuş. Bayram günü çocuklar ziyaretime geldiler. Olayı bayram günü yaşadık. Ben onları görmedim, onlar kameradan beni izliyorlarmış. Hemşir ile hemşire geldi. Darp etti. Elime ayağıma vurdular. sıhhat Bakanlığına dilekçe yazıp verdik. yanıt bekliyorum. ‘Bunda bir şey yok. Yara yok’ dediler.” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan Tüm haberler sitemizde hazırlandığı biçimiyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuksal muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir