Hangi illerde okullar tatil edildi? Bugün okul var mı, yok mu? Okullar tatil edildi mi?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Sabah saatlerinde yaşanan zelzele nedeniyle birçok vatandaş dehşet ve panik yaşadı. Gerçekleşen sarsıntının boyutu AFAD tarafından 5.9 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Sarsıntının akabinde en Fazla merak edilen sorular Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? Bugün Okul Mevcut mı, yok mu? Soruları oldu. Pekala, Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? Bugün Okul Mevcut mı, yok mu? Okullar tatil edildi mi?

HANGİ VİLAYETLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?

Konu hakkında toplumsal medyadan İzah yapan Düzce Valisi Cevdet Atay, kararın Tedbir emelli alındığını söyledi. Düzce Valisi Cevdet Atay, “İlimizde yaşanan zelzele nedeniyle, Tedbir gayeli ilimiz genelinde bütün eğitim kurumlarında 23 Kasım 2022 tarihinde bir gün eğitim – öğretime Aralık verilmiştir.” tabirlerini kullandı. İstanbul ve Ankara’da da Aka kaygı yaratan 5.9 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde başta Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün mühletle Aralık verildi.

BUGÜN Okul Mevcut MI, YOK MU?

Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün mühletle Uzaklık verildi. diğer vilayetler için şimdi bir İzah gerçekleştirilmedi.

İSTANBUL’DA zelzele DEVAM EDECEK Mİ?

AFAD tarafından hususa ait şu açıklamalarda bulunuldu.
“Düzce vilayetimizin Gölyaka ilçesindeki 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde, Lahza prestijiyle 18 artçı zelzele meydana gelmiştir.”
Buna nazaran artçı zelzelelerin devam etme riski bulunduğunu söyleyebiliriz.

5.9 zelzele BÜYÜK MÜ?

4 ve 6 büyüklüğü ortasındaki sarsıntılarda eşyalar yerinden oynar, zayıf binalar hasar görebilir. zelzele büyüklüğü 6 bedeline yaklaştıkça Orta çaplı ve binaların dayanıklılığına bağlı olarak Aka hasara neden olurlar, duvar ve bacalar yıkılır. Bu nedenle 5.9 büyüklüğündeki bir zelzele, dayanıksız yapılar için epeyce Aka problemler yaratabilmektedir.

#DEPREM : Düzce ili Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de 5,9 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

?? https://t.co/cofXSurHiN

— AFAD (@AFADBaskanlik) November 23, 2022

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir