Gurbetçilerin oy verme işlemleri devam ediyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 27, 2023 Yorum Yok

Gurbetçilerin oy Eda süreçleri devam ediyor

Belçika‘dan ülkeye giriş yapan gurbetçi: “Devletimizin bekası milletimizin birliği için oyumuzu kullanacağız”

EDİRNE – Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri için gümrük kapıları ile Hudut kapılarında oy Eda süreci devam ediyor. Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’ndan anavatana giriş yapan Belçika’da yaşayan gurbetçi seçmen Mevlüt Mert, gümrükte oy kullanarak vatandaşlık misyonunu yerine getireceğini Anlatım etti.

Edirne’de Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule Hudut Kapılarıyla Bir arada şimendifer garı iç olmak üzere Yekün 6 alana sandık kuruldu. Ayrıyeten, Kırklareli Dereköy Hudut Kapısı’na da 1 sandık kuruldu. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı bireyler, evraklarını ibraz etmelerinin akabinde saat 08.00 itibariyle kabinlerde oylarını kullanmaya başladı. Tatil günleri iç 24 saat mühlet ile oy kullanılabilecek gümrük kapılarında oy Eda süreci 14 Mayıs saat 17.00’de sona erecek.

Kapıkule’den ülkeye giriş yapan gurbetçi vatandaşlardan Mevlüt Mert, devletin bekası, milletin birliği için oyunu kullanacağını belirtti. Belçika’da yaşayan gurbetçi vatandaşlardan Mevlüt Mert, Kapıkule Hudut Kapısı’dan ülkeye giriş yaptığını ve vatandaşlık vazifesini yerine getireceğini belirterek, “Gümrüğümüze yaklaştıkça damarlarımızdaki kan daha Öbür bir akıyor. Hele ki şu gökyüzündeki bayrağımızın dalgalandığını gördükçe insanın daha da bir ruhu şahlanıyor. Burada oy kullanarak vatandaşlık vazifemizi yerine getireceğiz. Oyumuzu kullanacağız, devletimize, milletimize hayır uğurlu olsun. Devletimizin bekası için milletimizin birliği için oyumuzu kullanacağız. Vatandaşlık misyonumuzu yapacağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mehmet Basmacı – siyaset

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir