geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Göztepe-Altay maçındaki olaylara ilişkin 9 şüpheli daha gözaltına alındı

Göztepe-Altay maçındaki olaylara ilişkin 9 şüpheli daha gözaltına alındı

admin admin -
35 0

Göztepe ile Altay ortasında oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 9’u hür bırakıldı. Kamera incelemesini sürdüren polis, olaya karıştığı tespit edilen 9 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

AMBULANS SÜRÜCÜLERİ İLE TIPKI TARAFTAR GRUBUNDALAR

Kamera kayıtlarında yapılan incelemede Özel ambulans şoförleri A.G. ve H.K. tarafından stattaki tuvalete bırakılan fişeklerin; D.D, K.E, E.Y. ve F.Ö. tarafından alındığı belirlendi. Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olan şüphelinin ise F.E. (25) olduğu tespit edildi. Ambulans sürücüleriyle statta yanıcı ve patlayıcı gereçleri teslim Meydan bireylerin ortasında arkadaşlık bağlantısı bulunduğu ve birebir taraftar kümesinin üyesi oldukları bilgisine ulaşıldı.

İFADELERİ ALINMAYA DEVAM EDİLİYOR

HTS kayıtlarını inceleyen polis, ambulans sürücülerinden birisinin, patlayıcı ve yanıcı gereçleri bıraktıktan sonra taraftar kümesi üyelerinden birini telefonla aradığını da belirledi. A.G, H.K, D.D, K.E, E.Y, F.Ö. ve F.E’nin de ortalarında olduğu 20 şüphelinin Anlatım sürecinin devam ettiği kaydedildi. Öte yandan maçın akabinde statta yapılan aramalarda bulunan ve stada kaçak biçimde sokulduğu tespit edilen kimileri kullanılmış sis bombası, meşale, torpil ve işaret fişeği de incelemeye alındı.

OLAY

Gürsel Aksel Stadı’ndaki karşılaşmada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu kısma fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans alana girmiş, yarış 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi şair Evrim Özenç’e vurmasının akabinde yarış tatil edilmiş, çıkan olaylarla ilgili kaleci Özenç’i yaralayan şüphelinin de olduğu 21 şahıs gözaltına alınmıştı. Fişeklerin Özel ambulans şoförü A.G. ile H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti.

KÖŞE GÖNDERİ SİLAH SAYILDI

Şüphelilerden kaleci Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanununa muhalefet” hatalarından tutuklanmıştı.
Cumhuriyet savcılığı, kuşkulu Mehmet Nihat A’nın, kalecinin hayati bölgesi olan başının gerisi ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birdenbire Çok Kez vurduğu ve aksiyonuna etrafındaki bireylerin engellemesi üzerine nihayet vermek zorunda kaldığı istikametinde görüş bildirmişti.

Kaynak: AA / Yeni

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir