Ford Explorer artık tamamen elektrikli!

Genel, Gezilecek Yerler Mar 26, 2023 Yorum Yok

Ford, Alman mühendisliği ve Amerikan usulünü birleştiren büsbütün elektrikli Explorer’ı tanıttı.

Ford‘un yenilikçi elektrikli araba modellerinin öncüsü olan Explorer, Avrupa pazarındaki beklentilere nazaran tasarlanmış. Orta boyuttaki crossover, iki Dizi halinde beş Benlik koltuk sistemine sahip.

Explorer, dijital teknolojilerle öne çıkarken, şoförün ve yolcuların devinim halindeyken irtibatta kalmalarına Yardımcı oluyor. Yol tecrübesini zenginleştiren özellikleri ortasında geniş ve hareketli dokunmatik ekran SYNC Move, İç yere nazaran Özel uyarlanmış sesli ve kontaklı bilgi-eğlence sistemi, kablosuz uygulama entegrasyonu ve gelişmiş şoför yardım teknolojisi bulunuyor.

Model, 470 litrelik bagaj hacmine, şoför ve ön koltuktaki yolcu ortasındaki 17 litrelik konsol, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar konulacak alana; Özel bir dolap ve akıllı bagaj kapağına sahip.

Yalın bir dizayna sahip Explorer, sportif koltukları, konsept arabalara has sofistike ses sistemi üzere özelliklerle geliyor. Büsbütün elektrikli model 25 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e süratli şarj olma ve istikbal Yıl Avrupa çapında 500 bin şarj noktasına erişim imkanı sunuyor.

Ford Model e Avrupa genel Müdürü Martin Sander, “Explorer, yeni jenerasyon ve heyecan verici Ford elektrikli arabaların öncüsü. Amerikan köklerimize sahip, fakat Avrupa’daki müşterilerimiz için Köln’de üretildi. Aka maceralar için seyahate Amade ve müşterilerimizin sürüş sırasında günlük muhtaçlıklarını karşılayacak her şeye sahip” dedi.

Ford’un elektrikli araba atılımına öncülük eden büsbütün elektrikli yeni Explorer, şirketin Almanya’daki yeni Ford Köln mesken Merkezi’nde geniş çapta üretilen birinci elektrikli araba. Araba, Ford’un Avrupa’da 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli binek araç portföyü sunma taahhüdünde dev bir adım niteliği taşıyor.

Aerodinamik Hariç tasarımı, klâsik ızgara yerine kullanılan kalkan halindeki ızgara, yeni elektrikli araba atılımında Ford’un ikonik Amerikan SUV’sinin ruhunu ve tarzını ortaya koyuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir