Foça, yaz sezonuna hazır

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 07, 2023 Yorum Yok

İzmir‘in turistik ilçesi Foça’da turizm döneminden beklentiler yüksek. Denizi, tabiatı ve sakinliği ile bilinen Foça, turizm dönemi hazırlıklarını tamamladı.

İzmir Foçalı turizmciler, geçen Ramazan Bayramı’ndaki yoğunluktan şad kaldıklarını, önümüzdeki yaz döneminin geçmiş dönemlere nazaran daha hareketli ve kalabalık olacağını belirtti. Pandemiden Dolayı 2022 yaz dönemine düşük beklenti ile giriş yapıldığı halde yılın epey Olumlu ve verimli geçtiğini, 2023 yaz dönemin daha verimli geçeceğini ve beklentinin yüksek olduğunu Anlatım ettiler.

“Sezondan beklentimiz yüksek”

Kafe işletmecisi Şükrü Ercamat, “Foça’mızın 2023 yaz döneminin umutluyuz. Kafe işletmecileri, yaz dönemi hazırlıklarını tamamlamış durumda. diyar genelinde ekonomik bir meşakkat Mevcut lakin biz bunu atlatacağız. Geçmiş Ramazan Bayramı’ndaki yoğunluğa, tatillere baktığımızda yaz döneminde rastgele bir ıstırap olduğunu görmüyoruz. Dönemden beklentimiz yüksek” dedi.

“En Fazla tercih edilen tatil yerlerinden biri”

Otel işletmecisi Bahtiyar Dilsiz, “Geçtiğimiz döneme nazaran bu dönemden beklentimiz daha yüksek. Pandemi atlatıldıktan sonra ve biraz da ekonomik nedenlerden Dolayı beklenti Fazla aşağıdaydı. Buna Karşın geçen Yıl yüksek ve verimli bir dönem geçirdik. Bu Yıl bunun daha düzgün olacağını düşünüyorum. Yabancı turistler, Türkiye’yi diğer ülkelere nazaran daha Fazla tercih ediyor. nihayet 4 yıldır gurbetçi vatandaşlarımız kişisel turizme yöneldi ve Aka otellerden fazla butik otelleri tercih etmeye başladı. Foça, denizi ve tabiatı nedeniyle en Fazla tercih edilen tatil yerlerinden biri” diye konuştu.

“Seçimden sonra dönem başlar”

Günübirlik dinlenme tesisi ve kafe işletmecisi Taner Acar da “Foça yeni bir döneme hazırlanıyor, Aka umutlar ile istikbal olan günlere başlıyor. Geçmişe baktığımızda pandemi sonrası Fazla hoş bir sez on yaptık. Beşerler gelip denizine girdi, gezdi. Bu dönem daha Aka bir talep olacağı daha bugünlerden muhakkak. Ramazan Bayramı’ndaki yoğunluğu gördük. Münasebetiyle bu dönemin yeterli geçeceğini umuyoruz. Seçimden sonra dönem başlar, kasım ayına kadar sürer” sözlerini kullandı. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir