Tag

Yaşında

11 yaşındaki dahi kızın IQ’su Einstein ve Hawking’den daha yüksek!

Meksikada 11 yaşındaki Adhara Perez Sanchez’in tespit edilen IQ’su, tarihin en zekileri olan Albert Einstein ve Stephen Hawking’i geride bıraktı. ilim insanlarının öngörüsüne nazaran, hayali NASA astronotu olmak olan Sanchez’in tarihin en Aka dehalarından biri olması bekleniyor.

Haftanın tarihine bakış

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Hasım işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı’nı başlatacak, Cumhuriyet’e giden yolda adımlar atacak Türkiye Aka millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan 1920’de açıldı.

5 erkek 1 kadına çocuk parkında tecavüz etti! Mahkemenin verdiği ceza vicdanları yaraladı

İsveç’in Malmö kentinde 22 Ekim 2022 tarihinde 4’ü 18 yaşından Ufak olmak üzere 5 erkeğin bir bayana saldırarak çocuk parkında tecavüz ettiği olayda mahkeme kararını verdi. 18 yaşındaki saldırgana 5 yıl, 17 yaşındaki iki saldırgana 1 yıl, 16 yaşındaki saldırgana 10 ay mahpus cezası verilirken, 15 yaşındaki saldırgana ise 1 Yıl boyunca nezaret cezası verildi. Mahkemenin verdiği cezanın az olması vicdanları yaraladı.

24 yaşındaki kız, 85 yaşındaki adamla evlendi! Şimdi tek hayali var; anne olmak

ABD’de yaşayan 24 yaşındaki Miracle Pogue büyükbabasından daha İhtiyar olan 85 yaşındaki Charles Pogue ile dünyaevine girdi. Miracle Pogue, kocasının bugüne kadar hiç çocuğu olmadığını, birinci hedefinin bir bebek dünyaya getirmek olduğunu söyledi.