Tag

Usta

Kapalıçarşı’nın Son Hakkakı Zamana Direniyor

Kapalıçarşı’da 44 yıldır çelik üzerine oymacılık yapan Bedros Muradyan, mesleğine olan sevgisiyle sanatını icra ediyor. Kendi sözüyle ‘Son Hakkak Ustası’ olan Muradyan, çırak yetişmeme meselesine dikkat çekiyor. Ayrıyeten, bu işin bir bayanın yapabileceği bir Amel olmadığını da belirtiyor.

Depremzede ustalar ayakta kalmak için direniyor

Depremzede ustalar ayakta kalmak için direniyorMALATYA Malatya’da 6 Şubat sarsıntılarının akabinde bir Fazla zanaat ustası kent dışına çıkış yaparken geride kalanlar ise ayakta kalmak için direniyor.

‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ İrfan usta pehlivanlar için 67 yıldır kispet dikiyor

‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ İrfan ehil pehlivanlar için 67 yıldır kispet dikiyor Efsane pehlivanların ‘yaşayan hazine’ kispet ustası 67 yıldır kispet dikiyor Çanakkale’nin Biga ilçesinde 13 yaşında çırak olarak başladığı kispet dikim mesleğini 67 yıldır sürdüren İrfan Şahin (80), yaklaşık 16…

Yardımcı olsun diye işe alınan çırak, 1 dakika içinde ustasının hem ayağını hem kafasını kırdı

Oto endüstride bulunan dükkanda, Yardımcı olsun diye işe alınan toy çırak, 1 dakika içinde ustasının Evvel ayaklarına demir düşürdü akabinde başını yardı. O anlar ise Emniyet kamerasına saniye saniye yansıdı.

Mahkeme salonunda acılı babanın sözleri kahretti! Özgecan’ın sır ölümünde gözler şüpheli sevgilide

Zonguldak’ta 8’inci kattaki meskenin terasından atladığı sav edilen Ayşe Özgecan Usta’nın vefatına ait görülen davaya devam edilirken, intiharı öngörebilme ihtimaline Karşın tartıştığı için ‘taksirle mevte neden olma suçundan’ yargılanan erkek arkadaşı Bartu Can Akkışla, savunmasını yaptı. Sevgilisini kurtarmaya çalıştığını söyleyen Akkışla’nın ceza almasını isteyen baba Kenan Usta, “Şahsın palavra söylediğini düşünüyorum. Buramı soğutun, yüreğim yanıyor, yüreğimi soğutun” dedi.