Tag

Milyar Dolar

Reuters: Türkiye’nin Rusya’ya yapacağı 600 milyon dolarlık gaz ödemesi ertelendi

Reuters’ın aktardığına nazaran, Türkiye’nin Rusya’ya yapacağı doğal gaz ödemesinin 600 milyon dolarlık kısmı 2024 yılına kadar ötelendi. Fiyatlardaki değişime bağlı olarak 2024 yılına kadar erteleme ölçüsü 3-4 milyar doları bulabilir.

Küresel piyasalarda gözler Fed’e çevrildi

Global Pay piyasaları, ABD iktisadına ait belirsizliklerin devam etmesine rağmen, ağırlaşan bilanço periyodunda şirketlerin piyasa beklentilerinin üzerinde kar açıklamasıyla haftayı karışık seyirle kapatırken, istikbal hafta açıklanacak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Nakit siyaseti kararları…

ABD’de Silikon Vadisi Bankası’nın ardından Signature Bank da iflas etti

ABD’de Silikon Vadisi Bankasının akabinde New York merkezli Signature Bank’a da kayyum atandığı bildirildi. Açıklamada, global finansal sistemin istikrarını korumak için piyasa trendlerini izleyerek öteki kurumlarla yakın Amel birliği içinde olduğu vurgulandı.

Elon Musk’tan çöken kripto para borsası FTX ile ilgili bomba iddia: 1 milyar dolar nereye gitti?

Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, çöken kripto Nakit borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ile ilgili gündem yaratacak bir argümanda bulundu. Bankman-Fried’in ABD seçimlerinde Demokrat Parti’ye 40 milyon dolar değil 1 milyon doların üzerinde parayı kayıt dışı olarak aktardığını öne süren Musk, “Para bir yere gitti, pekala nereye gitti?” tabirini kullandı.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bir yılda 170 milyar dolar kaybetti

Dünyanın en Güçlü insanı Elon Musk’ın serveti nihayet bir yılda 170 milyar dolar, yılbaşından bu yana ise 101 milyar dolar azaldı. Düşüşe Karşın hala “Dünyanın en Güçlü insanı” unvanını koruyan 51 yaşındaki Musk’ı yılbaşından bu yana serveti 76,7 milyar dolar azalan Amazon kurucusu Jeff Bezos izliyor.