Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bir yılda 170 milyar dolar kaybetti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Dünyanın en Varlıklı insanı Elon Musk’ın servetinde Yıl başından bu yana düşüş 100 milyar doları aştı. Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Musk’ın serveti, Üleş senedi piyasalarında yaşanan Misli kayıplarla Bir arada eridi.

DÜŞÜŞE KARŞIN DÜNYANIN EN ZENGİNİ

Geçen sene kasım ayında 340 milyar dolarla tepeyi gören 51 yaşındaki Musk’ın serveti, dün 8,6 milyar dolarlık kayıpla 170 milyar dolara geriledi. Böylelikle Elon Musk’ın serveti nihayet bir yılda 170 milyar dolar, yılbaşından bu yana 101 milyar dolar azaldı. Bu düşüşe Karşın Musk, dünyanın en Varlıklı insanı unvanını koruyor.

BEZOS, ARNAULT VE GATES DE DÜŞÜŞTE

2022’de en Fazla servet kaybeden İsim Musk olurken, onu Amazon’un kurucusu Jeff Bezos izliyor. Bezos’un serveti, yılbaşından bu yana 76,7 milyar dolarlık düşüşle 116 milyar dolara geriledi. Bir Devre dünyanın en Güçlü insanı olan Bezos, şu Lahza dördüncü sırada bulunuyor.

Avrupa’nın ve Fransa’nın en Varlıklı ismi Bernard Arnault’nun serveti de bu Yıl 21,5 milyar dolarlık düşüşle 157 milyar dolara geriledi. Arnault, en zenginler listesinde ikinci sırada bulunuyor. Microsoft’un işvereni Bill Gates de bu Yıl 25,3 milyar dolarlık kayıpla en zenginler listesinde 5. sırada bulunuyor. Gates’in şu Lahza 113 milyar dolarlık serveti var.

HİNT MİLYARDERİN YÜKSELİŞİ

2022’de Ünlü milyarderler Aka kayıplar yaşarken Hindistan’ın en Güçlü ismi Gautam Adani Aka yükseliş kaydetti. 60 yaşındaki Adani’nin serveti bu Yıl 53 milyar dolarlık artışla 130 milyar dolara yükseldi. 1980’lerin sonlarında üniversiteyi terk ederek bir tarım-ticaret firmasıyla yola çıkan Adani’nin servetinin Aka kısmı nihayet iki yılda elde edildi. Bloomberg milyarderler endeksi datalarına nazaran Adani’nin serveti, 16 Mart 2020 tarihinde 5,8 milyar dolar düzeyindeydi. Kömür üretimi ve ticareti ile liman işletmeciliği ile tanınan Adani, nihayet yıllarda yenilenebilir güç ve medya yatırımlarıyla da isminden Laf ettiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir