Tag

Köy

Kuraklıkla boğuşan Aşağı İçme köyü yeniden eski haline kavuştu

Kuraklıkla boğuşan Aşağı İçme köyü tekrar eski haline kavuştu Baraja sıfır köy, pozisyonu, görüntüsü ve hoşluğu ile tatil köylerini aratmıyor Elazığ’da Keban Baraj Gölü havzasında yer Meydan Murat ırmağına sıfır pozisyonda bulunan Aşağı İçme köyü, 3 yıldır kuraklıkla boğuşuyordu.

Erzincan’da köylülerin 20 yıllık “komşusu” leylekler yuvalarına dönüyor

Erzincan’da 20 yıldır Karasu Irmağı yakınlarındaki Binkoç köyü Ada mezrasına yuva yapan leylekler, bu sene de ilkbaharda mezraya gelmeye başladı.

Liseliler köy köy gezip tarihi şahsiyetleri canlandırıyorlar

Bayburt’ta, Dede Korkut, Bamsı Beyrek, Yasal Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim, Şerife Bacı, ozan Ululuğu, Aşık Veysel, Mehmet Akif Ersoy, Saltuk Beyefendi ve Hatice Safiye Ali’nin hayatı bir Küme liseli tarafından sahnelenen tiyatro oyunlarıyla köy okullarındaki öğrencilere anlatılıyor.

İlaç yazdırmak için gittikleri Elbistan’da depreme yakalandılar

Malatya’nın Akçadağ ilçesinin bir köyünde yaşayan Ali Köse, zelzeleye, rahatsızlanan eşine ilaç yazdırmak için geldikleri Elbistan’da, oğlunun meskeninde yakalandı.

İspanya’daki geleneksel Las Luminarias festivalinde atlar ateş üzerinden atlatıldı

SAN BARTOLOME DE İspanya’nın Castilla y Leon bölgesindeki San Bartolome de Pinares köyünde 400 yıllık geçmişi olan Las Luminarias şenliği kapsamında atlar, yakılan Aka ateşlerin üzerinden atlatıldı.