Tag

Bölge

Rusya’da çıkan orman yangınlarında 21 kişi hayatını kaybetti

Rusya’nın Ural Federal Bölgesi’ne bağlı Kurgan’da 27 Nisan’da başlayan orman yangınları bugün söndürülebildi. Yangınlarda 21 şahıs hayatını kaybederken, 13 şahıs ise yaralandı.

Rusya’daki yanardağ patlaması nedeniyle son 60 yılın en büyük kül istilası yaşandı

– Rusya’daki yanardağ patlaması nedeniyle nihayet 60 yılın en Aka kül istilası yaşandı Rusya’nın Kamçatka Bölgesi’ndeki Shiveluch Yanardağı’nda meydana gelen patlamanın akabinde yanardağın en az 50 kilometre yakınındaki yerleşim alanları külle kaplandı.

Hasan Sabbah kimdir? Hasan Sabbah hayatı ve biyografisi!

Alamût Kalesi’nin teslim alınması ile bilinen Hasan Sabbah kimdir? Merak ediliyor ve Hasan Sabbah kimdir? Araştırılıyor. Nizârî-İsmaili Devleti’nin ve Haşhaşî fedai tarikatının kurucusu ve birinci başkan olarak bilinmekte olan Hasan Sabbah kimdir? İşte Hasan Sabbah hayatı ve biyografisi!

OHAL’de devlet kurumları açık mı, kapalı mı 2023? OHAL ilan edilince eczaneler, bankalar, hastaneler, noterler, belediyeler açık mı kapalı mı?

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen şiddetli zelzelelerin akabinde 10 vilayette 3 ay mühletle OHAL ilan edildi. Bunun akabinde vatandaşlar, OHAL’de devlet kurumları Aleni mı, kapalı mı 2023? OHAL ilan edilince eczaneler, bankalar, hastaneler, noterler, belediyeler Aleni mı kapalı mı? merak etti. Pekala, OHAL bütün Türkiye’de geçerli mi, yalnızca 10 vilayette mi var? İşte ayrıntılar…