Eskişehir’de 19 Mayıs tatilini hafta sonuyla birleştirenlerin tercihi Akdeniz oluyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 20, 2023 Yorum Yok

Eskişehir‘de 19 Mayıs bayramıyla Birlikte oluşacak 3 günlük tatilde Fazla sayıda vatandaşların Akdeniz bölgesindeki tatil yerlerini epeyce İlgi gösterdiğini söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatilinin hafta sonuyla birleşmesinden Dolayı Eskişehir‘de yaşayan vatandaşlar, 3 günlük tatili kıymetlendirmek için Periyot acentelerine yönelmeye başladı. Vatandaşlar, Periyot acentelerinin yolunu tutarak kendilerine Müsait tatilleri seçiyor. En Fazla İlgi çeken tatil bölgesi güneşi ve ince deniz kumuyla Akdeniz olurken, acente yetkilileri Periyot otobüslerinin tam kapasiteye ulaştığını söyledi.

Eskişehir‘de bir Zaman acentesinde çalışan İsmail Delibaş, vatandaşların 19 Mayıs tatilini hafta sonuyla birleştirerek tiplere İlgi gösterdiğini belirtti. Delibaş, tatil bölgelerine gidecek araçların doluluk oranlarının yüzde 100’e yaklaştığını Anlatım ederek, “Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesine giden konuklarımız çoğunlukta. Bu bölgelere giden Tüm araçlarımız dolu. Yalnızca bir aracımızda iki Benlik yerimiz var. Onun haricindeki araçlarımız tam kapasitede seyahate hazır. Eskişehir‘de maalesef Evre için Fazla Çok tam tesisatlı araçlar yok. Kendi araçlarımızla konuklarımıza dayanak oluyoruz. Önümüzdeki periyotlarda araçlarımızı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Eskişehir‘den tipe çıkacak müşterilerin sıcak deniz suyu ve kumunun daha cazip gelmesi hasebiyle Akdeniz bölgesini tercih ettiklerini vurgulayan Delibaş, “Akdeniz bölgesini öncelik sırasına alıyorlar. Zira ince kum, deniz ve yüksek sıcak olduğu için tercihleri bu istikamette oluyor. Ege bölgesinde deniz geç ısındığı için vatandaşlar pek tercih etmiyor. Akdeniz’de ise deniz suyu erken ısınır. Bu aylarda Akdeniz daha İlgi çekiyor. Deniz suyu sıcaklığı tercihlerde etken oluyor. Akdeniz bölgesi Eskişehir‘de biraz daha tanınan. Müşteriler çeşitleri seçerken kimi kriterleri göz önüne alıyorlar. Otelin Yemek kalitesi ve deniz kumunun ince olmasını istiyorlar. Bir de fiyat performansını dikkate alıyorlar. Vatandaşların bütçelerine nazaran otel bulmak kimi zorlaşabiliyor. Fiyatlar geçen seneye nazaran artışta. Bu vatandaşları etkiliyor. Eskişehir halkı gezmeyi seviyor. Biz de onlara Yardımcı oluyoruz” sözlerini kullandı. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir