Eski Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, tatil edilen derbi hakkında konuştu Açıklaması

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Eski Göztepe Kulübü Lideri Mehmet Sepil, tatil edilen Göztepe- Altay maçındaki Üzücü örneklerle İzmir futbolunun mahkum edilmemesi gerektiğini belirterek, “Biz bunu yapanları mahkum etmeliyiz.” dedi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’le açıklamalarda bulunan Sepil, hem İzmir futbolu hem Türk futbolu hem Göztepe hem de Altay ismine Fazla üzgün olduğunu söyledi.

Yaşanmaması gereken bir olayın yaşandığını kaydeden Sepil, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Üzgünüm, istenmeyen bir olay, Üzücü bir örnek. İstenmeyen bu olayın failleri şiddetle cezalandırılmalı. Bu tekrarlanmamalı yani. Bunun tekrarlanmaması için daima birlikte bütün taraftarlar, Altay taraftarları, Göztepe taraftarları bence şu Lahza Bir arada devinim etmek zorunda, İzmir bu değildir.”

Sepil, seyircisiz futbolun hiçbir şeye benzemediğini belirterek, “Seyircisiz maçların Türk futboluna hiçbir faydası yoktu. İnşallah bundan sonra da maçlar seyirciyle oynanır. Yani biz bu Kötü örnekten çıkıp İzmir futbolunu mahkum etmemeliyiz. Biz bunu yapanları mahkum etmeliyiz. Yani İzmir bunun mahkumu olmamalı. çok çok üzgünüm yani.” diye konuştu.

Altay Kulübü Lideri Ayhan Dündar’ın maçtan Evvel kendisini arayarak kendilerine tanınan kontenjanı artırma talebinde bulunduğunu aktaran Sepil, şunları kaydetti:

“Ben güvenlik kabul ettiği bir durumda Göztepe’nin hiçbir düşüncesi yoktur diye söyledim kendisine. Hadise Fazla üzücü. Şu Lahza kıymetli olan yaralılarımız var. Bir tanesi daha Önemli bir durumda, bir de dedikodulara lütfen hiç kimse inanmasın. Sayın Valimizin söylediği üzere ortada bir sürü spekülasyonlar dönüyor, buna hiç kimse inanmasın.”

Sepil, İzmir olarak birleşilmesi gerektiğini belirterek, “Bu Cin olayların önüne geçmeliyiz. Bununla ilgili en Kıymetli misyon de topluluklara, taraftarlara düşüyor. Bu olayları yapanları dışarıya çıkarmak zorundayız. Bunların Göztepe ile Altay’la falan ilgisi yok. Gidip orada işaret fişeği şeyi atan bir zihniyetin yahut Altay kalecisine arttan gelip saldırmanın sporla hiçbir ilgisi yok. Bu İzmir olarak hepimizin vazifesidir.” sözlerini kullandı.

Altay Kulübü Lideri Ayhan Dündar ise her iki olayın da hiç yaşanmaması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Valimizin de dediği üzere münferit bir olay. Burada bu iki güzide İzmir’in taraftarlarının karşı karşıya gelmesini istemeyiz, kınıyoruz. İnşallah bir daha tekrarlı olmaz. Biz bugün tribünde iki ekip taraftarlarını da görmek ve bundan sonraki süreçte de buna öncülük edip, öbür yasakların da kalkması üzere Değerli bir niyetimiz vardı. lakin geldiğimiz noktada maalesef bundan sonraki süreçte kestirim ediyorum bu durumlar yaşanmayacak. Tekrarı olmaması dileğiyle canımız yanıyor, Fazla üzgünüz.”

Kaynak: AA / Spor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir