Erzincan’da kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime ara verildi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 29, 2023 Yorum Yok

Erzincan‘da kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime Aralık verildi

Tatil haberini Meydan çocuklar poşetle kayarak keyif yaptı

ERZİNCAN – Ağır kar yağışı hasebiyle Erzincan’da taşımalı eğitime 1 gün periyodik Uzaklık verildi. Tatil haberini Meydan çocuklar poşetle kayarak keyif yaptı

Erzincan’da gece saatlerinden itibaren tesirli olan ağır kar ve tipi nedeniyle Vilayet genelinde bütün taşımalı eğitime 1 gün Ara verildi.

Erzincan Valiliğinden mevzu ile ilgili yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve tesirli olan soğuk hava nedeniyle, yollarda oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek aksilikler göz önüne alınarak; ilimiz genelinde eğitime erişimi taşımalı olarak sağlanan öğrencilerimiz için 30 Mart 2023 Perşembe günü bir gün mühlet ile eğitim öğretime Ara verilmiştir.

Okullarda eğitime Aralık verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, Emniyet ve 24 saat aslına nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan çalışanın durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafından değerlendirilecektir.), engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır” denildi.

Öte yandan tatil haberini Meydan çocuklar ise gece saatlerinde poşetle kayarak gönüllerince eğlendiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Emin Ferhat Sevilir – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir