Engelliler haftası tatil mi 2023? 10 Mayıs engellilere tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 10, 2023 Yorum Yok

Engelliler haftası tatil mi 2023? sorusu gündemde yer alıyor. 10 Mayıs gününe başlayan vatandaşlar arama motorlarında Engelliler haftası tatil mi 2023? 10 Mayıs engellilere tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak? sorularına Cevap arıyor. Merak edilen Engelliler haftası tatil mi 2023? 10 Mayıs engellilere tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak? sorularının karşılığı haberimizde yer alıyor.

ENGELLİLER HAFTASI TATİL Mİ 2023?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs ortasında, Birleşmiş Milletler’e Üye 156 ülkede birebir tarihlerde kutlanan Özel haftadır. Engelliler haftasında tatil olup olmadığı hakkında resmi bir İzah şimdi gelmedi.

ENGELLİLER HAFTASI NEDİR?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs ortasında, Birleşmiş Milletler’e Üye 156 ülkede birebir tarihlerde kutlanan Özel haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda husus ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün başka bir engellilik konusu işle­nir. Engellileri Müdafaa Ulusal Uyumu Şurası haftanın kıymetlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

  • 10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışı
  • 11 Mayıs Görmeyenler günü
  • 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Kusurluları günü
  • 13 Mayıs Ortopedik Engelliler günü
  • 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler günü
  • 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü
  • 16 Mayıs Engelliler Haftasına genel bakış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir