Emekli vatandaşın çamurlu toprak içerisinde bulduğu altının değeri akıllara ziyan

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

Birleşik Krallık‘ta yaşayan 69 yaşındaki David Board,Dorset, Bowling Green’de arkadaşıyla Birlikte metal dedektör ile arama yapmaya başladı. Bir mühlet sonra ikilinin dedektörleri sinyal vermeye başladı.

ÇAMURUN İÇERİSİNDE GÖRDÜ

David Board, çamurun içerisindeki plastik bir poşete konulmuş altın yüzüğü görünce Çabucak yanına aldı. Yüzüğün bedelinden habersiz olan adam, daha sonra yapılan incelemelerde yüzüğün ne kadar Değerli olduğunu öğrendi.

14. YÜZYILDAN KALMA

Uzmanlar tarafından yapılan incelemede yüzüğün 14. yüzyıldan kalma olduğu tespit edildi. Ayrıyeten Laf konusu yüzüğün işlemelerinin o Devre Varlıklı toprak sahiplerinin eşlerine Armağan ettikleri yüzüklerle birebir olduğu belirlendi.

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI

Yüzüğün kültürel pahasının yanı Dizi maddi pahası de dudak uçuklattı. İncelemelerin akabinde yüzüğün kıymetinin 840 bin TL(38 bin sterlin) civarı olduğu belirlendi. Yüzüğün satışından elde edilecek gelir, emekli adam ve arkadaşına verilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir