Elektrikli MG Cyberster 2024’te yola çıkıyor

Genel, Gezilecek Yerler Nis 24, 2023 Yorum Yok

MG, eski klasik modellerinin ruhunu elektrikle buluşturan yeni roadster modeli Cyberster’ı Şanghay Araba Fuarı’nda tanıttı.

MG’nin seri üretimi için yeşil Fer yaktığı yeni modeli, kuvvetli elektrikli motoru, kapsamlı teknolojik sürüş takviye sistemleri ve şık dizaynıyla markanın 100. Yılını kutlayacağı 2024’te Avrupa ile birebir anda ülkemizde de yollarda olacak.

İki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor araba üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. MG Cyberster, büsbütün elektrikli Güç aktarma sistemi, kapsamlı teknolojik sürüş takviye sistemleri ve çağdaş kabini ile, esaslı mirası geleceğe taşımaya hazırlanıyor. Cyberster’ın tasarımı; uzun kaputu, alçak burnu ve büsbütün açılabilen tavanı MG markasının Güçlü mirasına ve Fazla beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıyeten özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım üzere çarpıcı özelliklere de sahip.

MG’nin Londra’daki Marylebone Tasarım Stüdyosu’nun Gelişmiş Tasarım Yöneticisi Carl Gotham modelle ilgili olarak; “Amacımız, MG için yürekli ve cazibeli yeni bir sayfa açan, yeni nesil spor araba şoförlerine hitap eden, büsbütün yeni bir roadster ortaya çıkarmaktı. Cyberster modelini tasarlarken, markanın ulu geçmişiyle uyumlu bir dizayna odaklandık. Elbette elektrikli araçlara geçişle de büsbütün uyumlu olması gerekiyordu. Böylelikle MG markasının esaslı mirasını Çağdaş bir tasarım ve yenilikçi bir teknolojiyle geleceğe taşımış olacağız” dedi.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir