Düzce okullar tatil mi? Deprem nedeniyle bugün Düzce’de okullar tatil edildi mi?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde saat 4.08 sıralarında şiddetli bir zelzele meydana geldi. AFAD sarsıntının şiddetini 5.9 olarak açıklarken, şiddetli sarsıntı İstanbul iç bireçok vilayetten hissedildi. Pekala, Düzce okullar tatil mi? zelzele nedeniyle bugün Düzce’de okullar tatil edildi mi?

DÜZCE OKULLAR TATİL Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da zelzeleye ait bir İzah yaptı. Düzce zelzele bölgesinde incelemelerde bulunan Bakan Soylu, şunları kaydetti: “70’in üzerinde bir artçı sarsıntı meydana geldi. Bunlardan ikisi 4’ün üzerinde. En nihayet zannediyorum 06.50’de bir 4,3 daha geldi. Bu düzeylerde artçı sarsıntılar olabilir. Bunun için Muhtemel olduğunca az hasarlı yahut hasarlı binalarda durmamak lazım. Şu anne kadar bize bir ağır hasarlı yapı ile ilgili bir ihbar yahut bilgi gelmedi. Yaklaşık 30’un üzerinde yaralı Laf konusu. Sarsıntının olduğu 04.08’den itibaren Sayın Cumhurbaşkanımıza aralıklı olarak bilgi arz ettik. Yarım saatlik mühletler içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanımız Valilerimiz ile de vilayetleri ile ilgili bilgi aldılar. Bir elektrik kesintisi var. Bunların Değerli bir kısmı denetimli kesintiler. Mahalle mahalle denetimli bir halde veriliyor. Elektrikle ilgili de rastgele bir kesinti Laf konusu olmayacak. Hem doğal gaz olsun elektrik kaçakları olsun bunlarla ilgili önleme yönelik muhakkak bir periyodda kesinti Laf konusu. 70’in üzerinde artçı sarsıntı olduğunu söylemiştik. Vatandaşlarımıza gerek Kızılay gerek AFAD, battaniye olsun öbür kendilerinin Özellikle dışarıda kalabilecek imkanlarını sağlamak için takviyelerde bulunuyorlar. Bölgelerden AFAD ve Kızılay gruplarımız bölgeye intikal ediyor. Şu anne kadar bir can kaybı Laf konusu değil.”

İstanbul ve Ankara’da da Aka kaygı yaratan 5.9 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde başta Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün mühletle Uzaklık verildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir