Dubai: Şirket Haberleri

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Dubai Holding’in milletlerarası gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Sama Dubai, bu Yıl ikincisi düzenlenen Türk Arap Ekonomik Forumu’na (TAF’06) ‘Elmas Sponsoru’ olarak katılıyor.

Sama Dubai’den yapılan açıklamaya nazaran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenecek olan forum 8-9 Haziran tarihlerinde İstanbul’da, Ceylan Intercontinental otelinde gerçekleştirilecek. TAF’06, Türkiye tarafında DEİK, Arap tarafında ise Al-Iktissad Wal-Aamal kümesinin işbirliğiyle organize ediliyor. Sama Dubai TAF’06’da Dubai ve öbür ülkelerdeki çığır açan yatırımlarını sergileyecek. Sama Dubai’nin portföyünde Aka çapta turizm ve tatil projeleri bulunuyor. Bunların ortasında en önde gelenleri Bahreyn’deki ‘Salam Beach Resort & Spa’, Umman’daki ‘Salam Mountain Beach Resort’, Fas’taki ‘Amwaj’ ve ‘Marina de Casablanca’ ve Dubai’deki ‘Lagoons’ bulunuyor.

Sama Dubai’nin foruma iştirakiyle ilgili İzah yapan CEO Farhan Faraidooni, “Sama Dubai, Türkiye’nin süratle büyüyen, Fazla sayıda İmkan sunan pazarına ve iktisadına yatırım yapmaya kararlı. Türk Arap Ekonomik Forumu’na iştirakimizin Türkiye ve Arap dünyası ortasındaki âlâ bağlantıların daha da geliştirilmesine Aka katkısı olacağına inanıyoruz. TAF’06’ya hem Türkiye’den hem de dünyanın değişik ülkelerinden Fazla sayıda Amel dünyası temsilcisi, uzmanlar ve medya temsilcileri katılacak. Forum’da pek Fazla yatırım imkanı, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne iştiraki perspektifinden pahalandırılacak. Başta turizm, BT ve telekomünikasyon olmak üzere kilit bölümlerde Türk-Arap Amel birliği imkanları gözden geçirilecek. Sama Dubai ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi, şirketin forum alanındaki standında ziyaretçilere sunulacak” dedi.

Öte yandan, Sama, tamamı Dubai Holding’e ilişkin Özel bir şirket. Sama’nın uzmanlık alanı gayrimenkul yatırımı olarak belirlendi ve iştiraklerden, ortaklardan ve yatırımlardan konseyi dünya çapında bir portföy oluşturarak dalın tartışmasız önderi olmayı hedefleniyor. Dubai International Properties (DIP) ise, Sama’ya birinci katılan şirket. DIP’nin etkin bir biçimde aktiflik gösterdiği gayrimenkul geliştirme alanları ortasında kuleler (Dubai Towers markası altında), Aka çaplı tatil köyleri (Salam markası altında), Amel merkezleri, mega alışveriş merkezleri ve daha pek Fazla farklı segment bulunuyor. Sama Dubai’nin var projeleri ise şöyle: “Dubai Towers – Doha; Dubai Towers – Istanbul; Dubai Towers – Kazablanka, Fas; Amwaj – Rabat, Fas; Salam, Beach Resort & Spa – Bahreyn; Salam Mountain Beach Resort & Spa – Yiti, Umman; Marina de Casablanca, Fas; The Lagoons – Dubai, BAE.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir