Doğal güzellikleriyle cezbeden Sivrice misafirlerini bekliyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 10, 2023 Yorum Yok

Doğal güzellikleriyle cezbeden Sivrice konuklarını bekliyor

ELAZIĞ – Elazığ’da doğal hoşluğu ve Güçlü florasıyla dikkat çeken Sivrice ilçesi, baharla Bir arada renk cümbüşüne büründü. Hazar Gölünün yanında, Hazar Baba Dağının eteğinde yer Meydan sevecen ilçe Sivrice, yerli ve yabancı konuklarını bekliyor.

Üç tarafı baraj ve göl sularıyla çevrili Elazığ’da baharla Birlikte tabiat canlanarak izlemesi keyif veren harika bir atmosfer oluşturdu. Sivrice ilçesi de hoş bir imaja kavuştu. Etrafında dinlenme tesisleri, yazlık ve tatil siteleri ile kamp alanları bulunan tektonik Hazar Gölünün yanında, Hazar Baba Dağının eteğinde yer Meydan Türkiye’nin en tatlı ilçelerinden biri olan Sivrice’de baharın gelişiyle farklı hoşluklar ortaya çıktı. Kışın kayak merkeziyle, Edebiyat kıyılarıyla Akdeniz ve Ege’yi aratmayan ilçe Varlıklı florası ile dikkat çekiyor. Hazar gölü içerisinde bulunan ve dalış turizmi için ön plana çıkan Batık Kenti ve ortasında bulundurduğu tavşan ve martı adası ile ön plana çıkan şirin ilçe Sivrice, yerli ve yabancı konuklarını ağırlamayı bekliyor. Tabiatın keyfini çıkarmak isteyen tatilcilerin ilgisini çekecek olan ilçenin sakinleri ise, Sivrice’nin hoşluklarını keşfetmek isteyen herkesi bekliyor.

İlçe sakinlerinden Necmettin Aydoğan, “Sivrice’miz tatlı bir memleket. Gölüyle, doğasıyla ve her şeyiyle kusursuz bir memleket. Kış ayında kayak merkezimiz var, yaz ayında Hazar Gölü’müz var” dedi.

81 yaşındaki ilçe sakinlerinden Ahmet Amca ise “İlçemiz her şeyiyle hoş. Bu binalar yapıldıktan sonra daha da güzelleşti. Esasen gölümüz de var. kent merkezinden ve Diyarbakır’dan gelen giden Fazla oluyor” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Rıdvan Yeşilırmak – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir