DERECİK’TE YARIN DA OKULARA SAĞANAK TATİLİ

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 22, 2023 Yorum Yok

Hakkari‘de okullara ‘sağanak’ tatili (2)

Hakkari‘nin ırak hududundaki Derecik ilçesinde de tesirli olan sağanak hayatı durma noktasına getirdi. Yağış nedeniyle ilçe genelinde bugün tatil edilen birinci, Rüştiye ve liselerde eğitime yarın 1 gün Aralık verildi. Hakkari kent merkezi ve ilçelerde tesirli olan yağmur yağışı, kimi bölgelerde heyelan ve sele neden oldu. Heyalanın kapattığı Derecik-Şemdinli kara yolu bugün ulaşıma açılırken, Yeşilova Köyü’ndeki yol ise heyalan nedeniyle ulaşıma kapandı. özel idare ve Derecik Belediye takımları, heyelanın kapattığı yolu açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sağanak yağış nedeniyle ilçeye bağlı Yolgedik Köyü’deki arı kovanları da Aka ziyan gördü.

Hakkari Valisi ve Belediye reis Vekili İdris Akbıyık, heyalanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulunarak, İlçe Kaymakamı Abdulkadir Işık’tan bilgi aldı. Yağış nedeniyle ilçe genelinde bugün tatil edilen birinci, orta tahsil ve liseler yarın için (14 Nisan’da) eğitim öğretime bir gün Ara verildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ömür

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir