Depremzede ağabeyi Ramazan davulu çalıyor, kardeşi ilahilerle eşlik ediyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 06, 2023 Yorum Yok

Depremzede ağabeyi Ramazan davulu çalıyor, kardeşi ilahilerle eşlik ediyor

Ağabey-kardeş Ankara’da vatandaşları sahura kaldırıyor

ANKARA – Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar nedeniyle Malatya’daki meskeni hasar Meydan Emre Coşan, Ankara’da yaşayan kardeşi Eren Coşan ile vatandaşları sahura kaldırıyor. Eren, Ramazan davulu çalarak parasını kazanmaya çalışan depremzede ağabeyine ilahiler okuyarak eşlik ediyor.

Kahramanmaraş merkezli zelzeleler nedeniyle Malatya Yeşilyurt’taki konutu hasar Meydan Emre Coşan, Ankara’da yaşayan Ufak kardeşi Eren Coşan ile vatandaşları sahura kaldırıyor. Kardeşinin daveti üzerine Ankara’ya gelen Coşan, Ramazan davulu çalarak Nakit kazanmaya çalışıyor. Ufak kardeşi ise ağabeyine ilahiler okuyarak eşlik ediyor. Sokak sokak gezerek Ankaralıları uyandıran Coşan kardeşler, korsan davulculardan Dolayı vatandaşlardan bahşiş alırken zorlandıklarını da lisana getiriyor.

“Korsan davulcular emek hırsızlığı yapıyor”

Deprem nedeniyle konutu hasar aldığı için Ankara’ya geldiği söyleyen Emre Coşan, “Malatya’dan sarsıntıdan Dolayı geldim. Kardeşime eşlik ediyorum. İftar saatine yakın bahşiş toplamaya çıkıyoruz. ancak korsan davulcular konutlara gidip 2-3 sefer bahşiş topluyorlar. Emek hırsızlığı yapıyorlar. Beşerler bahşiş vermek istiyor lakin doğal olarak beşerlerle Fazla eza yaşıyoruz” dedi.

“Saat 03.00 üzere başlıyoruz, 05.00 üzere konutumuza dönüyoruz”

Ramazan davulu çalan ağabeyine ilahiler okuyarak eşlik eden Eren Coşan, “Ramazan’da davulculara eşlik ederek ilahiler okuyorum. İnsanların ilgisi Fazla âlâ. İlahilerimize camlardan eşlik ediyorlar. kimi sahur vakti beşerlerle sohbet ediyoruz. Mamak ilçesinde her mahallede ilahiler okudum. Olumlu reaksiyonlar aldım. İşimize saat 3 üzere başlıyoruz, 5 üzere konutumuza dönüyoruz. Bir kezinde Dilek eser aldık. O yapıtları seslendirdik. Ayrıyeten ney çalıyorum, neyzenlik yapıyorum” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir