Deprem bölgelerine ikinci el kıyafet gönderilir mi? Deprem yardım için ne gönderilir? Deprem bölgesine yardım malzemeleri neler?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 07, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 vilayette Aka yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6’lık zelzele Cumhuriyet tarihinin en Aka zelzelesi olarak tarihe geçti. zelzele bölgesine ikinci el kıyafet gönderilir mi merak konusu oldu. Meydana gelen sarsıntılardan sonra seferber olan vatandaşlar bölgeye yardım göndermek için Gerekli gereçleri araştırıyor.Peki, zelzele bölgelerine ikinci el kıyafet gönderilir mi? zelzele yardım için ne gönderilir? zelzele bölgesine yardım gereçleri neler? Ayrıntılar haberimizde…

59 BİN 971 İŞÇİ GÖREVLENDİRİLDİ

Bölgede, AFAD, PAK, Jandarma, DAK, ulusal Savunma Bakanlığı, UMKE, itfaiye, ulusal Eğitim Bakanlığı, STK ve gönüllüler, güvenlik, Lokal dayanak ve memleketler arası arama kurtarma gruplarından Yekün 59 bin 971 çalışanın vazife yaptığı bildirilen açıklamada, Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu, diğer ülkelerden yardım için gelen 3 bin 251 işçinin afet bölgesine sevk edildiği belirtildi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ülke genelindeki okullarda 13 Şubat’a, afet bölgesindeki okullarda 20 Şubat’a kadar eğitim-öğretime Ara verildi. Kamuya ilişkin bütün Müsait binalar, afetzedelerin barınma gereksinimleri için tahsis edildi.

10 KENTTE OHAL duyuru EDİLDİ

Depremin yaşandığı 10 kent, genel hayata tesirli afet bölgesi olarak ilan edildi. Arama-kurtarma faaliyetlerinin ve sonrasındaki çalışmaların hızla yürütülebilmesini temin için, Harika Vaziyet kararı alındı. 10 kentte OHAL durumu 3 ay sürecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir